kas yra refliuksasRefliuksas yra nemaloni liga, kurią dažnai painiojame su skrandžio rūgšties padidėjimu. Deja, refliuksas yra labai klastinga liga, kuria Lietuvoje skundžiasi kas trečias. Pirmas iš simptomų ­– kosulys. Daugelis pacientų skundžiasi pojūčiu, lyg kąsnio negalėtų nuryti burnoje. Blogiausia tai, kad negydomas refliuksas gali baigtis net vėžiu.

Gydymas

Taigi, kas yra refliuksas? Tai susirgimas, kuomet skrandžio ir dvylikapirštės žarnos turinys atpilamas atgal į stemplę. Kadangi šis turinys jau yra su skrandžio rūgštimis padidėja stemplės nudeginimo tikimybė. Visa tai gali baigtis vėžiu, opomis.

Svarbu paminėti, kad kalbėdami apie tai kas yra refliuksas, turėtume akcentuoti, jog jis gali būti tulžinis, mišrus arba stemplinis. Nuo to priklauso gydymas.

Beje, šis susirgimas nėra suaugusiųjų liga. Dažnai pasitaiko refliuksas vaikams ar net refliuksas kudikiui. Jiems refliukso sukeltas kosulys pasireiškia gana skausmingu maistelio atpylimu.

Profilaktika geriau nei gydymas

Labai didelę įtaką susirgimui turi stresas ir netinkama mityba, per greitas gyvenimo tempas.

Į klausimą kas yra refliuksas galima atsakyti paprastai – susirgimas, tačiau refliukso gydymas naturaliomis priemonemis dažnai sukelia sumaištį. Nors refliuksas dieta yra pirmas gydymo, o taip pat ir profilaktikos, būdas.

Taigi, kai jau žinome kas yra refliuksas, galimas refliukso gydymas liaudies medicina arba refliukso gydymas homeopatiniais vaistais. Nes tradicinė medicina gali pasiūlyti tik kelis alternatyvius vaistus su jūros dumbliais. Tačiau ir vaistai nepadės jeigu nebus laikomasi rėžimo.

Dieta

Rėžimas tai yra valgymas nedidelėmis porcijomis kas tris valandas. Taip pat refliukso gydymas naturaliais budais remiasi į tokias pamatines taisykles, kaip atsisakymas visų padažų, saldumynų, aštraus maisto, pipirų, alkoholio, nepiktnaudžiaujant košėmis.

Kadangi nuo streso nepabėgsime verta atsisakyti citrusinių vaisių, o vakarienę valgyti likus nemažiau nei trims valandoms iki miego. Kita refliukso rykštė – riebus maistas. Tai reiškia, kad lietuviška tradicinė virtuvė, sergant refliuksu, ne mums. Paklausite ką galima valgyti? Galima gerti daug skysčių ir valgyti lengvą sveiką maistą, racioną papildant daržovėmis.

Kita vertus, refliuksas kaip ir kitos ligos yra išgydomos. Tai susirgimas, kuris tinkamai maitinantis ir laikantis gydytojo rekomendacijų gali praeiti net per mėnesį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *