kordicepsasYra toks visiems gerai žinomas anekdotas:

Pacientas skundžiasi: “skauda galvą!”
Į tai įvairių laikų gydytojai atsako:
Prieš 2000 metų: “Imk, suvalgyk šią šaknelę.”
Tūkstantaisiais metais: “Šios šaknelės – burtai. Perskaityk geriau maldelę.”
1850 metais: “Šios maldelės – kvaili prietarai! Išgerk šios mikstūros.”
1930 metais: “Šios mikstūros – paparasčiausias šarlatanizmas. Išgerk šią tabletę.”
1985 metais: “Šios tabletės neefektyvios! Išgerk šių antibiotikų.”
2005 metais: “Šie antibiotikai gryna chemija! Imk, suvalgyk šią šaknelę.”

Iš principo juokelis  gerai atspindi mūsų atsigrįžimą į natūralius preparatus, ekologiją, sveiką mitybą. Ir vis dažniau atsigręžiame į Rytų mediciną, kuri vis dar stebina mus pasiūlydama vis kažkokį naują, natūralų gydymosi, sveikatos stiprinimo būdą, kuris naujas tik mums, o Rytuose žinomas tūkstantmečiais.

Vienas tokių įdomesnių preparatų į kuriuos paskutiniu metu atkreipiau dėmesį yra Fohow kordicepsas. Kordicepsas – tai  vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistų Kinijoje, dar vadinamas augalu imperatoriumi, „Dievo dovana”, ilgaamžiškumo grybu ir kitais didingais pavadinimais. Lietuvoje jau kurį laiką apie jį kalbama, bet vis dar sutinkamas kaip didžioji naujiena iš Rytų. Nors įdomus faktas, jog kordicepsas buvo tyrinėtas ir lietuvių (pvz., medicinos dr. docentė Nijolė Sofija Jankūnienė; Kazys Milašius, Rūta Dadelienė, Marija Pečiukonienė, Radvilė Malickaitė, straipsnis „Maisto papildo kordicepso poveikis fiziškai aktyvių asmenų adaptacijai esant fiziniam krūviui”).

Kordicepso vartojimo istorija Kinijoje siekia 1,5 tūkst. metų. Rytų tradicinėje medicinoje kordicepsas buvo vertinamas dėl teigiamo poveikio širdžiai, plaučiams, imuninei sistemai, taip pat kaip energijos suteikiantis ir jaunystę išsaugoti padedantis grybas. Įvairiuose šaltiniuose akcentuojamos skirtingos šio grybo savybių. Tačiau teigiamą poveikį organizmui patvirtina ir Vakarų medicinos tyrimai.

Į Fohow kordicepsą atkreipiau dėmesį ieškodama kažko stiprinti organizmą ir bijodama amžinai žiemos metu mane puolančios slogos, peršalimo,  bronchito ir kitų nelabų ligų. Tiesiog nusilpęs imunitetas vis mane paveda kai reikia atsilaikyti žiemą atakuojančioms ligoms.  Todėl pradedu eksperimentą su Fohow kordicepsu.

Kiek skaitinėjau iš kordicepso gaminami įvairūs medicininiai preparatai ir maisto papildai suteikia energijos antplūdį ir padeda sustiprinti imunitetą, ko labiausiai ir reikia mums kenčiant neprognozuojamas žiemas.  Kordicepsas  taip pat išvalo organizmą nuo toksinių medžiagų ir taip pagerina savijautą. Šis stebuklingas medicininis preparatas iš Rytų gali palengvinti sirgimą ir pagreitinti sveikimą. Jis slopina įvairių mikrobų dauginimąsi, virusų veiklą, iš organizmo išvalo grybelius ir kirmėles.  Šis augalas reguliuoja kraujagyslių sienelių elastingumą ir sumažina užsikimšimo riziką. Jis taip pat atnaujina kepenų ir odos ląsteles, normalizuoja kvėpavimo takų mikroflorą. Tereikia pasirinkti sau tinkamą preparatą iš siūlomų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *