kreditaiTurbūt ne kartą yra tekę girdėti istorijų, kaip greiti kreditai sugriovė ne vieno žmogaus gyvenimą, privertė emigruoti į užsienį, kad pavyktų daugiau užsidirbti ir grąžinti skolas. Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kreditai savaime nieko negriauna ir nieko nestato, viskas priklauso nuo žmogaus sugebėjimo planuoti savo finansus ir tinkamai įvertinti riziką, kuri lydi greituosius kreditus. Taigi, kaip apskaičiuoti riziką, kaip nuspręsti ar greiti kreditai neapsunkins gyvenimo?

Visų pirma, reikia objektyviai įvertinti savo finansinę padėtį ir nuspręsti ar kiekvieną mėnesį mokamos įmokos nebus per didelės. Finansų analizę bus žymiai lengviau atlikti, jei turėsite savo išlaidų ir pajamų žurnalą, kuriame fiksuotumėte visas savo finansines operacijas. Toks žurnalas praverstų ir tiems, kurie niekaip negali susitvarkyti su savo finansais. Pamačius, kur „dedate“ savo pinigus, bus žymiai paprasčiau nuspręsti ar visos jūsų išlaidos yra būtinos, gal kažkur galite sutaupyti.

Visų antra, reikia suprasti, kad greiti kreditai – tai verslas, niekas nedalina pinigų už ačiū, todėl paskaičiuokite, kiek greitas kreditas jums kainuos. Paprasčiau tariant, įvertinkite kredito palūkanas, jei jos labai didelės, gal kita kreditų bendrovė siūlo mažesnes palūkanas. Taigi, išanalizuokite bent kelis pasiūlymus, kad galėtumėte nuspręsti, kurie kreditoriai siūlo geriausias skolinimosi ir paskolos grąžinimo sąlygas.  Be to, gerai apgalvokite, per kiek laiko galėsite grąžinti kreditą. Ilgesnis skolos grąžinimo laikotarpis – ne visada geriausias pasirinkimas, nes sumokėsite žymiai daugiau palūkanų, nei sumokėtumėte per trumpesnį laiko tarpą.

Žinoma, gerai pagalvokite, kokio dydžio kredito jums reikia. Skolinkitės tik tiek, kiek jums reikia, vėliau mažesnę sumą bus paprasčiau grąžinti. Galiausiai atsakykite sau į klausimą  – ar kredito jums išties reikia. Žmonės daiktus kartais perka ne dėl to, kad jiems jų reikia, o todėl, kad jie jų nori. Taigi, gal jūsų nusižiūrėtas pirkinys gali šiek tiek luktelėti, kol patys susitaupysite jam reikiamą pinigų sumą, o gal jums jo išvis nereikia. Greiti kreditai – tai jūsų finansinė atsakomybė, todėl sąžiningai įvertinkite savo finansinį pajėgumą ir tik tada nuspręskite, ar paskola yra geriausias pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *