perforatoriaiĮrankių gausa lemia, kad skirtingiems poreikiams perkami skirtingi įrankiai. Perforatoriai – ne išimtis. Juos drąsiai galima skirstyti į namų naudojimo ir darbinius.

Perforatoriai namams

Perforatoriai namams savo forma niekuo nesiskiria nuo kitų. Tai nedidelės galios įrankiai, skirti išgręžti keletą skylių per mėnesį. Nieko ypatingo – vidutinė galia, nedidelės elektros sąnaudos, paprastai uždedama galvutė, į kurią įstatomas grąžtas. Beje, gręžimo kokybė labai priklauso ir nuo grąžtų. Jei jie kokybiški, darbas vyksta kur kas greičiau ir efektyviau. Įsigijus grąžtų rinkinį už 3 eurus galima tikėtis bėdų. Paprastai tokie grąžteliai tinka tik medienai gręžti, o mūrui (pabeditiniai) dažniausiai sudega jau per pirmąjį bandymą. Patarimas namų vartotojams – investuokite į mūro grąžtus daugiau ir tada net ir paprastas perforatorius dirbs puikiai.

Perforatoriai paprastai turi dvi funkcijas – tolygus gręžimas ir smūginis gręžimas, kai galvutė šiek tiek juda ir taip skylės mūre gręžiamos kur kas efektyviau. Perjungti šiuos režimus galima paprastai, stebėkite, ar yra kažkur mygtukas su nupieštu plaktuku.

Perforatoriai namams gali būti ir su daugybe priedų. Tai naudingas pirkinys, nes tada tą patį smūginį gręžtuvą galima panaudoti ir kitiems darbams atlikti, pavyzdžiui kaip suktuvą. Aišku, reiktų tai daryti atsargiai, nes apsukos didelės ir lengvai medvaržtį galima sugadinti arba įsukti per giliai.

Perforatoriai darbui

perforatoriaiStatybininkai žino, kad „viskas viename“ tipo įrankiai dažnai dirba neefektyviai. Geriausia turėti profesionalius įrankius tam tikram darbui. Jei tai sienų gręžimas, tai perforatorius su būtent tokia funkcija yra geriausias pasirinkimas. Smūginis gręžtuvas darbui yra pakankamai galingas, kad greitai išgręžtų itin gilią skylę ar mūro sieną pergręžtų kiaurai. Vėl viskas susiję su kokybiškais grąžtais. Kartais grąžtai kainuoja daugiau, nei pats perforatorius. Tai deimantiniai grąžtai, skirti itin tvirtoms medžiagoms gręžti. Paties įrankio paskirtis – duoti geras apsukas, galios ir smūginį judesį. Visa kita priklauso nuo žmogaus raumenų jėgos ir proto (be jo, deja, kokybiškai dirbti nepavyks net su brangiausiu perforatoriumi).

Perforatoriai darbui perkami tada, kai per dieną reikia gręžti keletą skylių, o ne per mėnesį. Tai ilgalaikis ir patikimas įrankis, skirtas profesionalams. Paprastai jis būna brangesnis už namams skirtus perforatorius, tačiau visi profesionalai pasakys – investuoti tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *