auditas
Photo by Fox on Pexels.com

Vidaus auditas – procesas, kurio metu atliekamas įmonės vidaus kontrolės vertinimas, įskaitant įmonės valdymo ir apskaitos procesus.

Tokio tipo auditas yra labai svarbus. Jis užtikrina įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi bei padeda užtikrinti tikslią ir savalaikę finansinę atskaitomybę bei duomenų rinkimą. Suprantama, pirmą kartą susidūrus su šiuo procesu, gali kilti daugybė klausimų. Pasistengėme atsakyti į dažniausiai užduodamus.

  1. Kas gali kreiptis dėl įmonės vidaus audito?

Vidaus auditorius paprastai samdo įmonės, kurios dirba savo vadovų komandų vardu.

Vidaus auditai gali būti labai efektyvia priemone didinti įmonės produktyvumą, užtikrinti, kad finansinės ir kitos operacijos atliekamos tinkamai. Auditas taip pat suteikia vadovybei įrankius, reikalingus veiklos efektyvumui pasiekti, nustatant problemas ir ištaisant klaidas prieš jas aptinkant išorės audito metu.

  • Kokius faktus svarbiausia žinoti apie vidaus auditą?
  • Vidaus auditas siūlo rizikos valdymą ir įvertina daugelio skirtingų įmonės aspektų efektyvumą.
  • Vidaus audito tipai apima finansinį, veiklos, atitikties, aplinkosaugos, IT arba labai specifinį tikslą.
  • Įmonės auditas suteikia vadovybei ir direktorių valdybai pridėtinės vertės paslaugą, kai proceso trūkumai gali būti pastebėti ir ištaisyti prieš atliekant išorinį auditą.
  • Panašiai kaip ir išorės auditas, vidaus auditas atliekamas planavimo, audito, ataskaitų teikimo ir stebėjimo etapais.
  • Vidaus auditas gali padidinti veiklos efektyvumą, motyvuoti darbuotojus laikytis įmonės politikos ir leisti vadovybei ištirti konkrečias veiklos sritis.
  • Ar tai reguliarus procesas?

Nebūtinai. Iš tiesų, vidinis auditas gali būti atliekamas kasdien, kas savaitę, kas mėnesį arba kasmet. Kartais tikrinama ne visa įmonė, o kai kurie skyriai. Jie gali būti tikrinami dažniau nei kiti. Pavyzdžiui, gamybos procesas gali būti kasdien tikrinamas kokybės kontrolei, o žmogiškųjų išteklių skyrius gali būti audituojamas tik kartą per metus ir t.t.

  • Kiek trunka vidaus auditas?

Šio proceso trukmė yra labai individuali. Ji priklauso nuo įmonės dydžio, veiklos pobūdžio ir kitų veiksnių. Auditas gali trukti keletą dienų, savaičių ar net mėnesių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *