įmonių steigimasPradedantiems verslininkams įmonių steigimas gali atrodyti kaip gana sudėtingas ir daug laiko bei energijos reikalaujantis procesas. Tenka pripažinti – įkurti nuosavą verslą tikrai nėra lengva, ypatingai tuomet, kai tai daroma pirmą kartą. Tačiau gyvename informacijos amžiuje, o jos pažinimas tikrai gali palengvinti šį procesą. Kadangi interneto platybėse informacijos apstu, siekdami palengvinti verslo naujokų darbą siūlome susipažinti su trumpa nuosavo verslo kūrimo eiga.

Prieš teikiant dokumentus įmonės steigimui privalu juridinių asmenų registre rezervuoti įmonės pavadinimą. Taip pat būtina surasti patalpas, kuriose bus registruojama įmonė ir sukaupti steigiamos įmonės įstatinį kapitalą. Sekantis žingsnis – kruopščiai paruošti steigimo dokumentus, kuriuos sudaro steigimo sutartis, įmonės įstatai, valdymo organai ir akcininkų susirinkimo protokolas. Viską sutvarkius įmonės steigimas gali būti pradėtas. Tiesa, iš anksto vertėtų apgalvoti ir kaip bus tvarkoma įmonės buhalterinė apskaita Kaune ar kitame mieste.

Taigi, dokumentai gali būti pateikti internetu arba tvirtinant juos notarų biure. Be jokios abejonės, steigti įmonę internetu yra kur kas greičiau, pigiau ir patogiau. Vienintelis dalykas ką privalo turėti įmonės steigėjas tokiu atveju –  tai elektroninis parašas. Tačiau teikti dokumentus notarų biure irgi gali būti pravartu, nes notarų biure dirbantis teisininkas gali duoti naudingų patarimų, padėsiančių įveikti sunkumus, su kuriais neretai susiduria jaunieji verslininkai. Taip įmonių steigimas gali virsti kur kas lengvesniu procesu.

Įmonės steigimas nebūtinai turi būti ilgas procesas. Trumpiausias laikas, per kurį galite pradėti verslą yra 4 darbo dienos, tačiau tai nėra taisyklė. Pasitaiko atvejų, kuomet procesas užtrunka kur kas ilgiau. Tai priklauso ir nuo steigėjų skaičiaus ir nuo notaro darbo tempų. Jei steigėjų yra daugiau nei vienas, procesas užtrunka, kadangi grupės žmonių veiksmus suderinti yra kur kas sunkiau ir sudėtingiau nei vieno. Be to, daug kas priklauso ir nuo notaro darbo – pateiktų dokumentų patvirtinimas kartais gali užtrukti dėl specialisto užimtumo, dokumentų netikslumo ir pan.

Taigi tai – keli pirmieji verslo steigimo žingsniai. Nepaisant to, kad biurokratinės vingrybės kartais gali atrodyti atstumiančios ir varginančios, vardan būsimojo verslo sėkmės verta sugaišti brangaus laiko ir gerai jas išstudijuoti. Tik tuomet galima tikėtis, kad įmonių steigimas bus paprastas, greitas ir mažai varginantis procesas. Juk gerai išstudijuota ir įsisavinta teorinė įmonės steigimo medžiaga gali būti raktas į sėkmingą, lengvą ir greitą verslo kūrimo procesą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *