aliuminiai langai
Photo by Waldemar on Pexels.com

Aliuminiai langai keičiami ne vieneriems metams. Todėl juos rinktis skubotai būtų didelė klaida. Tą pasakys kiekvienas langų pardavimo ar montavimo meistras. Ginčytis su tuo išties sunku. Langai – tai tarsi namų akys, kuriomis žvelgiame į pasaulį. Taip kaip saugome savo akis, taip kruopščiai reikėtų pasirūpinti ir namų ar darbo vietos langais. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis aliuminius ir plastikinius langus?

Energetinis efektyvumas. Kas tai yra ir kokį efektyvumą gali turėti plastikiniai langai? Energetinis langų efektyvumas yra išreiškiamas šilumos perdavimo koeficientu Uw. Nepaisant to, kokioje aplinkoje stovi pastatas, Uw reikšmė visur išlieka ta pati. Pagal energetinio efektyvumo klasifikavimo skalę langai yra reitinguojami. Pačiais prasčiausiais laikomi G klasės langai, o pačiais kokybiškiausiais ir efektyviausiais A++ klasės langai. Visgi, manoma, jog mūsų šalyje optimaliausias variantas yra A bei  A+ klasės langai. 

Šviesos laidumas. Ši langų savybė Lietuvoje dažnai tiesiog ignoruojama. Visai be reikalo. Šviesos laidumo koeficientas yra labai svarbus norint namuose kuo ilgiau mėgautis natūralia šviesa. Sutikite, dažnai, ypač apniukusios dienos metu, uždegama lemputė vien dėl to, kad trūksta šviesos. 

Langų sandarumas. Štai į šią savybę Lietuvos žmonės labai atkreipia dėmesį. Nuo šios savybės stipriai priklauso gyvenimo sąlygos šaltuoju sezonu. Prastas langų sandarumas privers daugiau išlaidauti didinant šildymą namuose. Ypač tai aktualu individualių namų šeimininkams. Šiuo met plastikiniai langai dažnai gaminami su dvejomis ar net trejomis sandarinimo tarpinėmis. 

Estetinė išvaizda. be abejonės, tai svarbus kriterijus. Daugelis galvoja, jog plastikiniai langai visi yra vienodos išvaizdos. Tai netiesa.  Šiandien prekyboje galima rasti įvairaus dizaino langų profilių. Be abejonės protingiausia būtų pasirinkti klasikinės formos langus. Kas žino, gal po poros metų sumanysite pakeisti namų interjerą. Klasika tinka visur. Juk langų vien dėl to nekeisite. Kalbant apie langų profilių paviršių, reikia pasakyti, jog jų yra dvi rūšys: matiniai ir blizgūs. Kuriuos pasirinkti? Tai turite nuspręsti jūs patys. Žinokite – blizgūs profiliai geriau ir lengviau valomi, tačiau matiniai atrodo prabangiau. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *