nauji butai KlaipėdojeAugant nekilnojamojo turto rinkai, nauji butai Klaipėdoje stebina itin didele pasiūla. Pirkėjai gali rinktis įvairios kvadratūros būstus pageidaujamame rajone. Šiuo metu daugiausia dėmesio sulaukia dviejų kambarių butai, kurių plotas siekia 60–70 kvadratinių metrų. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad tokį pasirinkimą lemia pirkėjų amžiaus kategorija – paprastai naujos statybos butus perka jaunos ir nedidelės šeimos.

Specialistai teigia, kad sutuoktiniams, neturintiems vaikų, puikiai tiks ir mažesnis, t. y. 50 kvadratinių metrų butas, turintis atskirą miegamąjį ir svetainę, kuri dažnu atveju yra sujungta su virtuve. Tiesa, šeimoms, turinčioms vaikų, rekomenduojamas didesnis būstas su atskiru miegamuoju mažiesiems. Atlikti tyrimai rodo, kad mūsų šalyje vienam asmeniui paprastai tenka apie 20 kvadratinių metrų ploto. Šis skaičius yra gana didelis, lyginant šiandieninę situaciją su gyvenamąja aplinka, dominavusia prieš kelias dešimtis metų. Dar visai neseniai dviejų ar trijų kambarių butas turėdavo sutalpinti itin didelę šeimą, kurią sudarydavo sutuoktiniai, vaikai, o dažnu atveju – ir tėvai. Natūraliai tokie butai turėjo kur kas griežtesnę atskirų erdvių struktūrą. Šiandien, keičiantis laikams, keičiasi ir būsto išplanavimas, todėl vis dažniau nauji butai Klaipėdoje įrengiami su bendromis virtuvės ir svetainės zonomis, suteikiant gyvenamajai aplinkai daugiau erdvės ir laisvės pojūčio.

Nekilnojamo turto ekspertai teigia, kad būsto dydį lemia konkrečios šeimos finansinės galimybės, šeimos sudėtis ir gyvenimo būdas. Be to, priimant sprendimą, neretai atsižvelgiama į šildymui skirtas išlaidas. Šiuo atveju bandoma taupyti kvadratūros sąskaita. Tiesa, ekspertai ragina neapsigauti. Nors trijų asmenų šeima paprastai renkasi dviejų kambarių butą, rekomenduojama pagalvoti apie panašaus dydžio trijų kambarių būstą. Tokiu atveju išlaidų skirtumas nėra didelis, tačiau užtikrinama kur kas aukštesnė gyvenimo kokybė. Vaikas, turintis savo kambarį, jausis kur kas savarankiškesnis, be to, taip bus užtikrintas jo privatumas.

Mažiausio pirkėjų dėmesio sulaukia vieno kambario nauji butai Klaipėdoje. Nors minėtasis sprendimas puikiai tinka vienišiems žmonėms ar studentams, vis dėlto investiciniu požiūriu šis pasirinkimas nėra geras. Tiesa, ekspertai mano, kad ateinančiais metais situacija nekilnojamojo turto rinkoje gali keistis – augantis susidomėjimas mažesnio ploto butais gali gerokai pakeisti nusistovėjusias dogmas. Vis dėlto, prognozuojama, kad populiarumo viršūnėje išliks dviejų kambarių butai, kurių plotas sieks iki 70 kvadratinių metrų. Keičiantis pragyvenimo lygiui, manoma kad ateinančiais metais suaktyvės nuosavų namų statyba, t. y. vis daugiau šeimų kraustysis į priemiesčiuose augančius nuosavų namų rajonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *