virtuvės baldaiVirtuvė – gana specifinė namų vieta, kuriai įrengti reikia išskirtinio kruopštumo bei atidumo detalėms: apšvietimui, patogiai išdėstytiems elektros lizdams, buitinei technikai ir baldams. Virtuvės baldai – tai ne vien individualaus interjero stiliaus detalė, pagrindinė jų funkcija – padėti patogiai ruošti maistą. Tad nieko nuostabaus, kad ergonomiškai virtuvei keliami išties aukšti reikalavimai, kuriuos puikiai išmano profesionalūs dizaineriai, tačiau jei virtuvę nusprendėte įsirengti patys, turėtumėte atminti kelias nesudėtingas taisykles.

Magiškasis trikampis

Net ir Feng Shui filosofijos mėgėjai žino, kad svarbiausias dalykas virtuvėje – magiškasis trikampis, o tiksliau tariant, trys pagrindinės virtuvės zonos, kurias, sujungus tiesėmis, turi gautis trikampis. Tai maisto gaminimo zona, kurioje pagrindinis dėmesys tenka viryklei, šlapioji zona – čia įrengiama plautuvė ir maisto laikymo zona, kurios centre būna šaldytuvas ir spintelės, skirtos sauso maisto produktams laikyti.  Tiesa, jei virtuvė primena kišenę, baldus sustatyti trikampio principu yra tiesiog  neįmanoma. Tokiu atveju belieka viena išeitis – linijinė virtuvė, kurioje visi virtuvės baldai yra išdėstomi prie vienos sienos. Tiesa, visos virtuvės zonos (nepriklausomai nuo to, kokį virtuvės modelį pasirinksite) negali būti viena šalia kitos, jas turėtų skirti bent viena ar dvi virtuvinės spintelės. Taip yra todėl, kad šaldytuvas, veikiamas nuo orkaitės sklindančio karščio, pradės eikvoti daugiau elektros energijos ir gali greičiau sugesti. Be to, gaminti labai „suspaustoje“ virtuvėje yra išties nepatogu.

Judėjimo laisvė

Nesvarbu, kokio dydžio yra virtuvė, joje šeimininkė privalo judėti laisvai. Tai reiškia, kad spintelių durelės ar stalčiai turėtų laisvai atsidaryti, nesiremti į gretimai esanti stalą. Jei virtuvėje yra valgomasis stalas, jis turėtų būti pastatytas taip, kad šeimininkei nereiktų aplink jį sukti „garbės ratų“. Darbuojantis virtuvėje labai svarbu, kad viso trys pagrindinės virtuvės zonos būtų laisvai pasiekiamos.

Individualūs virtuvės baldai

Taip jau yra, kad virtuvėje paprastai karaliauja vienas žmogus, todėl virtuvės baldai turi būti pritaikyti konkrečiai jam, o tiksliau jo ūgiui ir individualiems maisto gaminimo įpročiams. Pavyzdžiui, jei šeimininkė skundžiasi stuburo skausmais, montuoti orkaitę virtuvinių spintelių apačioje išties nėra labai protingas sprendimas. Tad virtuvės baldai suprojektuoti pagal individualų projektą – optimaliausias spendimas.

Comments

  1. Pas mus virtuvėje baldai sustatyti į vieną liniją prie sienos, man kažkaip tai visai patogu. Gal net kitaip jau nenorėčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *