Mokyklinės kuprinės dažniausiai yra nešiojamos metus ar ilgiau, tad norisi pasirinkti ne tik gražią, bet ir patogią bei vaiko stuburą tausojančią kuprinę. Trumpai aptarkime į ką verta atkreipti dėmesį renkantis ir kur ieškoti vaikui tinkamos kuprinės.

Kokios mokyklinės kuprinės yra rekomenduojamos?

Lietuvoje galioja bendrieji ir specialieji sveikatos saugos reikalavimai, kuriuos turi atitikti mokyklinės kuprinės. Tai rekomendacija, kurios verta paisyti. Dokumente numatyta, kad mokyklinė kuprinė turi būti su tvirta nugarėle ir pakietintu korpusu, turėti atšvaitus išorėje. Rekomenduojama, kad pradinukams skirta kuprinė svertų ne daugiau nei 700 gramų.

Kokios kuprinės nekenkia stuburui?

Stuburą tausoja tos mokyklinės kuprinės, kurios tolygiai paskirsto svorį. Pradinukai mėgsta nemažai prisikrauti, todėl ši funkcija yra itin svarbi. Tolygaus svorio paskirstymui būtina ne tik tvirta atrama kuprinės nugaroje, bet ir plačios patogios petnešos bei petnešų dirželis. Tvirtas korpusas taip pat padeda, tad atkreipkite į tai dėmesį.

Kokios kuprinės patinka vaikams?

Nors mažyliai žavisi filmukų herojais, gyvūnais ar gėlėmis, kad kuprinė jiems patiktų, ji pirmiausiai turi būti patogi. Dėl to atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  • kišenes ir skyrius – kiekvienas vaikas nori patogiai susidėti daiktus ir, prireikus, juos greitai surasti;
  • medžiagos kokybę – visada rinkitės storesnės ir standesnės medžiagos kuprines, nes jos ne tik labiau tausos stuburą, bet ir geriau išlaikys savo spalvą nešiojant, bus atsparesnės dėvėjimui;
  • dirželius – jie turi būti reguliuojami, nes tik taip vaikas galės atrasti patogiausią mokyklinės kuprinės poziciją ant nugaros;
  • kuprinės dugną – retas pirkėjas pastebi, tačiau kai kurios kuprinės neturi tvirto dugno, todėl tinka tik lengviems daiktas, o sunkius nešioti tiesiog nepatogu.

Kur pirkti kuprinę pradinukui?

Labai patogu mokyklinės kuprinės ieškoti internete. Čia rasite didelį pasirinkimą skirtingų modelių, spalvų ir dydžių kuprinių. Be to, namuose, prie kompiuterio ekrano, visas kuprines ramiai galėsite peržiūrėti kartu su vaiku ir priimti sprendimą pirkti. Jei mažyliui kuprinė patiks ir jis turės galimybę pats pasirinkti jos išvaizdą, priprasti ją nešioti bus daug lengviau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *