person using black and silver laptop computer
Photo by Peter Olexa on Pexels.com

Šiomis dienomis daugeliui tikrai yra tekę susidurti su tokiu mokymosi variantu. Kadangi jis naudojamas pakankamai plačiai. Pradedant nuo mokymo įstaigų ir baigiant viešosiomis bei privačiomis įmonėmis. Tokiu būdu galima lengvai informaciją perduoti daugeliui žmonių, nepriklausomai nuo to, kada jiems to reikia. Tai reiškia, kad tuo pačiu šaltiniu gali pasinaudoti praktiškai bet kiek žmonių ir tą daryti galima neribotą laiką. Kas leidžia gerokai optimizuoti resursus, kurių prireiktų įprastiems tradiciniams mokymams. Tuo labiau, kad šiomis dienomis prieigą prie šios informacijos nesunkiai gali gauti praktiškai bet kas, kam ji suteikiama. Taigi, nereikia papildomai skirti tam laiko.

Kada verta į tai investuoti?

Galbūt geriau būtų pabandyti suprasti, kada neverta į tai investuoti. Kadangi praktiškai visais atvejais emokymai gali suteikti naudos bei gerokai supaprastinti patį mokymąsi. Aišku, prieš pasirenkant juos kurti būtų naudinga įsivertinti, kiek žmonių pasieks ši informaciją ir kurį laiką ji bus aktuali. Galbūt tai tik vienkartinis dalykas, kuris svarbus tik keliems. Tokiu atveju šio sprendimo gal ir nereikėtų. Tačiau kitais atvejais jis bus tiesiog nepakeičiamas. Kadangi daug paprasčiau naujiems darbuotojams, mokiniams ar nariams suteikti prieigą jau prie sukurtos medžiagos, negu kiekvieną kartą su jais iš nauja ja dalintis bei tam skirti laiką ir resursus. Juk ne atsitiktinai visuomet ieškoma sprendimų kaip būtų galima optimizuoti procesus bei veiklą. O tai yra vienas geriausių pavyzdžių.

Kas gali juos sukurti?

Tai labai priklauso nuo konkrečios situacijos bei norimo rezultato. Įrašyti video bei tokiu būdu perteikti kažkokią informaciją kartais galima ir savarankiškai. Tačiau siekiant aukštesnės kokybės bei informatyvesnio, interaktyvesnio medžiagos pateikimo bus reikalingi tikrieji emokymai. Šioje srityje yra ne viena besispecializuojanti įmonė, todėl tikrai nebus sudėtinga atrasti, kam būtų galima patikėti tokį darbą. Tuo labiau, kad kai kurios iš jų turi sukaupę gana nemažą patirtį, kas leis ne tik gerai atlikti darbą, bet ir pasiūlyti optimaliausią sprendimą. Kadangi kiekvieną kartą jis gali kažkiek skirtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *