Nė vienas nenorime laidoti savo artimųjų, bet gyvenimas gražus ir trumpas. Neretai žmonės laidotuvėms gali pasiruošti iš anksto, tačiau gyvenimas mėgsta pažaisti ir likimo valia, ir mes netikėtai galime netekti artimųjų. Netekus mylimo žmogaus norisi surengti pačią gražiausią atsisveikinimo ceremoniją, tačiau kebliose situacijose apie tai dažnai sunku pagalvoti. Renkantis laidojimo namus, svarbios ir šarvojimo salės, reikia išsirinkti karstą ar urną, iškyla daug klausimų ir prireikia įvairių teisinių formalumų. Jei nežinote, nuo ko pradėti, rekomenduojama susisiekti su patikimu laidojimo organizatoriumi, kuris gali atsakyti į visus jums rūpimus klausimus ir pateikti apgalvotus sprendimus jūsų asmeninei situacijai. Laidotuvių organizavimas dažniausiai turi keletą pagrindinių etapų, kurių reikia laikytis arba pasitikėti profesionalu.

Kokius dokumentus reikia turėti ir kur kreiptis?

Žinoma, niekas nežino, nuo ko pradėti, nes kiekvienas, patyręs tokią nelaimę, jaučia stresą. Nelaimingo atsitikimo atveju galite visiškai pamiršti, kad jums reikia saugoti svarbius dokumentus. Medicinos darbuotojai apžiūrės mirusįjį, kad nustatytų, kaip jis mirė, ir išduos laikinąją sveikatos pažymą. Šį įrodymą turėsite parodyti šeimos gydytojui, kuris išduos medicininį mirties liudijimą, kuriame bus automatiškai užfiksuota asmens mirtis. Jei žmogus miršta ligoninėje, gydytojas sutvarko reikiamus dokumentus ir pateikia mirusiojo artimiesiems medicininį mirties liudijimą. Jeigu mirties priežastis nežinoma, mirties liudijimas išduodamas po teismo medicinos ekspertizės. Jeigu Jūsų giminaitis miršta užsienio valstybėje turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę, toje šalyje esanti tarnyba išduos medicininį mirties liudijimą.

Kaip surengti atsisveikinimą?

Kai reikia tinkamai ir gražiai surengti atsisveikinimą su mylimu žmogumi, laidotuvių paslaugos turėtų būti pirmas dalykas, kuris ateina į galvą. Atsisveikinti visada sunku, bet atsisveikinti su mirusiuoju reikia tinkamai. Laidotuves privalote organizuoti ir aptarti su artimaisiais iš karto po medicininės diagnozės, nes neturite daug laiko ir reikia tinkamai atsisveikinti taip, kaip nori velionis. Aptarkite su artimiausiais šeimos nariais, kur mirusysis turėtų būti palaidotas,, kokių laidojimo paslaugų reikia. Jei velionis išreiškė norą (pvz., testamentu), reikia atsižvelgti į jo valią. Jei toks noras neišreiškiamas, sprendimą dažniausiai priima artimiausias giminaitis. Nors per šią netektį apie nieką galvoti nesinori, privaloma apsispręsti, laidoti mirusįjį karste ar urnoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *