paskola dirbanciam uzsienyjeNors paskola dirbanciam uzsienyje paprastai ribojama griežtomis skolinimosi taisyklėmis, praktika rodo, kad užsienyje dirbantys asmenys gali gauti pageidaujamo dydžio kreditą. Paprastai pinigai skolinami didesnės vertės pirkiniui, pvz., automobiliui, arba nekilnojamojo turto įsigijimui. Finansininkai primena, kad skubėti skolintis – neverta: visų pirma racionaliai įvertinkite savo skolinimosi galimybes ir atsakykite sau, ar skolindamiesi gausite daugiau naudos, ar, priešingai, – įklimpsite į dar didesnius finansinius rūpesčius?

Kodėl dirbant užsienyje verta skolintis Lietuvoje?

Reikia pripažinti, kad tam tikrais atvejais užsienyje dirbantis asmuo turi net geresnius šansus gauti didesnio dydžio paskolą, lyginant su žmogumi, dirbančiu ir gyvenančiu Lietuvoje. Taip yra todėl, kad paprastai užsienyje gyvenantis žmogus gali pasigirti didesnėmis pajamomis, o tai reiškia – ir didesniu pradiniu įnašu. Daugelis kredito įstaigų, įvertinusios pajamų dydį ir jų stabilumą, gali pasiūlyti itin palankias ir lanksčias palūkanų normas. Natūraliai, svetur gyvenantis emigrantas toje šalyje visuomet (ar bent jau ilgą laiką) atrodys pašaliniu, todėl vietinės kredito įstaigos nebus linkusios suteikti jam paskolos. Kitaip sakant, paskolos ėmimas Lietuvoje gali būti itin naudingas čia negyvenančiam lietuviui.

Verta ar neverta?

Jei dirbate užsienyje ir nusprendėte imti paskolą Lietuvoje, gerai pagalvokite, ar įsiskolinimas nesukels jums (ir jūsų šeimai) finansinių problemų. Iš tiesų reikėtų vadovautis paradoksalia taisykle – skolintis gali tik tas, kas turi pinigų. Jei paskolos grąžinimas ir palūkanų mokėjimas taps rimtu iššūkiu ir keis jūsų kasdienę buitį, atsisakykite plano skolintis. Siekiant priimti optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju, rekomenduojame skirti laiko taupymui – pabandykite kurį laiką, pvz., pusmetį, kiekvieną mėnesį atsidėti tam tikrą sumą pinigų (kurią skirtumėte paskolos grąžinimui) ir pažiūrėkite, ar pinigų stygius nesukels finansinių rūpesčių. Jei nejaučiate jokio diskomforto, galite drąsiai skolintis. Jei pinigus atsidėti sunku, dar kartą įvertinkite paskolos galimybę. Jei abejojate, pasitarkite su finansininkais ar kredito įstaigų darbuotojais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą.

Rinkitės kredito uniją

Primename, kad kredito unijos paskolos gali skirtis individualiu atveju, todėl skirkite laiko ir įvertinkite bent kelių įstaigų pasiūlymus, atsižvelkite į paskolos suteikimo sąlygas, palūkanų dydį ir kt. Be to, konkretus sprendimas gali priklausyti ir nuo to, kuriam tikslui ketinate skolintis. Jei domitės nekilnojamojo turto pirkimu, tačiau artimiausiu metu neketinate grįžti į Lietuvą, siūlome bendrauti su kredito unija, kuri ne tik suteiks paskolą, bet ir pasiūlys būsto administravimo bei nuomos priežiūros paslaugas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *