Planuojant namų įrengimą ar remontą, tinkamai parinktos apdailos medžiagos yra itin svarbios. Tame tarpe – ir plytelės.

Žinoma, kokias plyteles verta namų apdaila priklauso nuo jūsų asmeninių skonių, interjero stiliaus ir norimų rezultatų. Vis dėlto, keli veiksniai yra itin svarbūs. Kokie jie ir kokių klaidų vengti?

Ką būtina žinoti perkant?

Svarbu atsižvelgti į kelis veiksnius, tokius kaip plytelių dizainas, spalva, medžiaga, atsparumas ir priežiūra.

  • Plytelių dizainas. Galite pasirinkti nuo minimalistinio iki išraiškingo dizaino, atsižvelgdami į jūsų interjero stilių. Plytelių spalva taip pat svarbi bendram kambario vaizdui. Galite pasirinkti šviesias spalvas, kurios suteikia švaros, tvarkos, ramybės pojūtį, arba ryškias spalvas, kurios pritrauks dėmesį.
  • Medžiaga. Populiariausios yra keramika, porcelianas ir akmens masė. Keramika yra daug naudojama dėl savo įvairovės ir prieinamumo. Porcelianas yra atsparus ir ilgaamžis variantas, kuris tinka tiek grindims, tiek sienoms. Natūralus akmuo, tokias kaip marmuras ar granitas, suteikia prabangos jausmą, bet yra brangesnis variantas.
  • Atsparumas. Tai svarbus faktorius, ypač jei plyteles planuojate dėti dažnai eksploatuojamoje namų erdvėje, pvz., virtuvėje ar vonios kambaryje. Pasirinkite plyteles, kurios yra atsparios drėgmei, dėvėjimui ir įbrėžimams, kad jos išliktų ilgą laiką.
  • Priežiūra. Jei norite lengvai prižiūrėti plyteles, rinkitės medžiagą, kuri nereikalauja ypatingos priežiūros. Pavyzdžiui, keraminės plytelės paprastai lengvai valomos ir nereikalauja specialių priemonių.

Prieš rinkdamiesi, galite apsvarstyti šiuos kriterijus ir pasikonsultuoti su specialistais arba dizaineriais, kurie ras tinkamą variantą pagal jūsų poreikius ir norus.

Dažniausios klaidos

Kad apdailos medžiagos išpildytų lūkesčius, venkite kelių dažnų klaidų. Puikus to pavyzdys – netinkamai parinktas plytelių atspalvis, per mažas ar per didelis medžiagų kiekis, tarpusavyje nederantis plytelių dekoras.

Renkantis bet kokias apdailos medžiagas, svarbu atsižvelgti į interjero stilių, funkcionalumą ir būsimą paviršių priežiūrą. Taip pat būtina įvertinti plytelių kokybę ir tinkamumą konkrečiam patalpų tipui. Jeigu kyla abejonių dėl plytelių kokybės, pritaikymo, ilgaamžiškumo, pasitarkite su specialistais: jie padės parinkti geriausią produktą namų apdailai už prieinamą kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *