Svetainė dažnai yra namų širdis, erdvė, kurioje šeima ir draugai susirenka atsipalaiduoti, pramogauti ir leisti laiką kartu. Pasirinkę minkštus svetainės kampus, padidinsite jos jaukumą, patogumą ir bendrą estetinį vaizdą. Pateikiame keletą patarimų ir idėjų, padėsiančių sukurti patrauklius minkštuosius kampelius, kad jūsų svetainė taptų jaukiu prieglobsčiu.

Pasirinkite patogias sėdimas vietas

Bet kokio minkšto kampo pagrindas yra patogios sėdimosios vietos. Apsvarstykite galimybę įtraukti pliušines sofas, fotelius ar net grindų pagalvėles, kad sukurtumėte atpalaiduojančią atmosferą. Štai keletas idėjų:

 • Sekcinės sofos: Šias universalias sofas galima išdėstyti taip, kad jos tiktų įvairioms erdvėms, ir jose galima rasti daug sėdimų vietų poilsiui.
 • Foteliai: Pora minkštų fotelių gali sukurti intymią poilsio zoną, puikiai tinkančią skaitymui ar pokalbiams.
 • Pufai ir grindų pagalvėlės: Jie suteikia neformalią, ramią atmosferą ir gali būti lengvai perkeliami, kad atitiktų skirtingus poreikius.

Rinkdamiesi sėdimąsias vietas, rinkitės švelnias liesti medžiagas, pavyzdžiui, aksomą, šenilą arba aukštos kokybės audinio apmušalus.

Įtraukite minkštus tekstilės gaminius

Minkšta tekstilė atlieka lemiamą vaidmenį kuriant jaukų svetainės kampelį. Skirtingų audinių sluoksniavimas gali suteikti erdvei šilumos ir tekstūros. Apsvarstykite šiuos aspektus:

 • Antklodės: Ant sofų ir kėdžių užtieskite jaukias antklodes, kad atsipalaiduotumėte ir jaustumėte šilumą.
 • Pagalvės: Įdėkite įvairių dydžių, formų ir tekstūrų pagalvių, kad būtų patogiau ir įdomiau žiūrėti.
 • Kilimai: Minkštas kilimas gali sutvirtinti jūsų sėdimųjų vietų išdėstymą ir suteikti papildomo komforto po kojomis. Rinkitės kilimėlius, pagamintus iš pliušinių medžiagų, pavyzdžiui, vilnos ar šagrenės.

Naudokite šiltą apšvietimą

Apšvietimas gali turėti didelę įtaką jūsų svetainės atmosferai. Minkštas, šiltas apšvietimas sukuria atpalaiduojančią atmosferą, kuri skatina atsipalaiduoti. Štai keletas patarimų:

 • Stalo ir grindų lempos: Šviesos telkiniai: aplink sėdimąją zoną pastatykite šviestuvus su minkštomis, šiltomis lemputėmis, kad sukurtumėte šviesos telkinius.
 • Šviestuvai: Lemputės, pakabintos aplink langus, lentynas ar palei lubas, gali suteikti šmaikštumo ir jaukumo.
 • Žvakės: Kvapiosios žvakės ne tik suteikia šiltą švytėjimą, bet ir maloniai aromatizuoja kambarį. Naudokite žvakides arba žibintus, kad būtų saugu ir stilinga.

Pridėkite natūralių elementų

Natūralių elementų įtraukimas į jūsų kambarį gali suteikti ramybės ir tylos pojūtį. Apsvarstykite galimybę pridėti:

 • Augalai: Kambariniai augalai gali pagerinti estetinį vaizdą ir oro kokybę. Rinkitės lengvai prižiūrimus augalus, tokius kaip sukulentai, gyvatės ar ramybės lelijos.
 • Medienos akcentai: Mediniai baldai ar dekoro elementai, pavyzdžiui, kavos staliukas, staliukai ar mediniai rėmai, suteikia erdvei šilumos ir organiškumo.
 • Natūrali tekstilė: Kilimėliams, užuolaidoms ir pagalvių užvalkalams naudokite tokias medžiagas kaip džiutas, medvilnė ar linas, kad suteiktumėte natūralumo.

Sukurkite skaitymo kampelį

Specialiai skaitymui skirtas kampelis gali būti puikus minkštas kampelis jūsų svetainėje. Štai kaip tokį susikurti:

 • Patogus krėslas: Pasirinkite jaukų fotelį arba šezlongą, kuris suteikia gerą atramą.
 • Šoninis staliukas: Nedidelis staliukas knygoms, arbatos puodeliui ar skaitymo lempai pasidėti.
 • Knygų lentynos: Įrenkite lentynas, kad mėgstamos knygos būtų lengvai pasiekiamos.
 • Minkštas apšvietimas: Švelnų apšvietimą gali užtikrinti grindų lempa arba skaitymo lemputė.

Pritaikykite dekorą

Asmeniniai akcentai gali padėti jūsų svetainės kampui pasijusti išskirtinai jūsų. Pridėkite dekoro elementų, kurie atspindi jūsų asmenybę ir stilių:

 • Meno kūriniai ir nuotraukos: Pakabinkite įrėmintus meno kūrinius ar šeimos nuotraukas, kad sukurtumėte asmeninę galerijos sieną.
 • Dekoratyviniai daiktai: Vazos, skulptūrėlės ar smulkmenos, turinčios sentimentalią vertę ar estetinį patrauklumą.
 • Rankų darbo gaminiai ir pledai: Parodykite rankų darbo arba paveldėtas antklodes ir pledus, kurie suteikia charakterio ir šilumos.

Apgalvokite išdėstymą

Svetainės išplanavimas gali turėti didelę įtaką jos patogumui ir tėkmei. Štai keletas patarimų dėl išdėstymo:

 • Intymūs išdėstymai: Baldus išdėstykite taip, kad jie skatintų pokalbius ir bendravimą. Tam puikiai tinka žiedinis arba pusapvalis išdėstymas.
 • Apibrėžtos zonos: Naudokite kilimus, baldų išdėstymą ir apšvietimą, kad apibrėžtumėte skirtingas svetainės zonas, pvz., skaitymo kampelį, televizoriaus zoną ar pokalbių vietą.

Pabaigai

Sukurti minkštus svetainės kampelius – tai suderinti patogumą, stilių ir asmeninius akcentus, kad erdvė taptų patraukli ir jauki. Daugiausia dėmesio skirdami patogiems sėdimiesiems baldams, minkštai tekstilei, šiltam apšvietimui, natūraliems elementams ir asmeniniam dekorui, galite paversti savo svetainę jaukia priebėga, kurioje jums patiks leisti laiką. Nesvarbu, ar skaitote knygą, ar mėgaujatės puodeliu arbatos, ar priimate draugus, šie minkšti kampeliai padidins jūsų svetainės funkcionalumą ir žavesį.

Plačiau: https://www.balduperlai.lt/minksti-baldai/svetaines-minksti-kampai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *