Šiame vadove rasite naudingos informacijos apie vandens filtravimą ir šiuolaikinių vandens filtrų naudą.

Filtruotas vanduo gali sumažinti vėžio riziką

Filtruotas vanduo padės sumažinti daugelio kancerogeninių medžiagų kiekį. Šalutiniai dezinfekavimo produktai (ŠDP) yra kancerogenų rūšis, atsirandanti dėl cheminės chloro (naudojamo geriamajam vandeniui dezinfekuoti) ir natūralių organinių medžiagų reakcijos. Naudojant modernius vandens filtrus, šių teršalų kiekis yra veiksmingai sumažinamas.

Įvairių vandenyje esančių šalutinių produktų vartojimas yra dar žalingesnis nei tiesioginis chloro vartojimas. Yra žinoma, kad DBP sukelia įvairius vėžinius susirgimus, įskaitant tiesiosios žarnos, gaubtinės žarnos ir šlapimo pūslės vėžį. Laimei, filtruojant vandenį atsikratoma DBP, todėl gali sumažėti rizika susirgti tam tikrais vėžiniais susirgimais. Kitas stiprus kancerogenas yra arsenas. Žinoma, kad ši kenksminga medžiaga sukelia kelių rūšių vėžį. Nors filtruojant negalima pašalinti visų arseno pėdsakų, filtruotame vandenyje jo yra daug mažiau nei vandentiekio vandenyje.

Filtruotas vanduo palaiko sveiką vaikų vystymąsi

Tokie teršalai kaip arsenas ir aliuminis gali neigiamai paveikti vaikų pažintinę ir imuninę raidą. Filtruotas vanduo gali padėti užtikrinti, kad jūsų vaikai augtų ir vystytųsi normaliai, be kenksmingų cheminių medžiagų ar metalų poveikio geriamajame vandenyje. Filtruotas vanduo taip pat naudingas nėščioms moterims, kurios nerimauja dėl galimų apsigimimų. 

Filtruotas vanduo gali pagerinti odos sveikatą

Filtruoto vandens skonis geresnis nei vandentiekio ir distiliuoto vandens. Tai skatina žmones gerti dažniau ir šiek tiek didesniais kiekiais. Tyrimai parodė, kad reguliariai geriant vandenį oda gali būti sveikesnė. Filtruojant vandenį taip pat pašalinamas fluorido perteklius, kuris gali pažeisti ląsteles ir padidinti senėjimo požymius.

Chloro kiekio sumažinimas taip pat gali turėti teigiamą poveikį odos sveikatai. Dėl chloro sausėja oda, slenka plaukai (keičiasi plaukų dažų spalva) ir net atsiranda bėrimų. Be to, jūsų oda – didžiausias kūno organas – absorbuoja chlorą duše, o gerdami ir gamindami maistą jį nuryjate. Naudojantis karštu dušu arba vonia, įkvepiant ir absorbuojant per odą duše, visa tai turi labai didelį neigiamą poveikį! Naudojant tinkamą vandens filtravimo sistemą, ši rizika praktiškai pašalinama.

Vandens filtravimas gali sumažinti virškinamojo trakto ligų riziką

Virškinimo trakto sutrikimai gali neigiamai paveikti žmogaus gebėjimą tinkamai tuštintis. Nors medicininio skenavimo metu virškinimo traktas gali atrodyti normaliai, jis vis tiek gali veikti nenormaliai. Dažniausi šių sutrikimų simptomai yra vidurių užkietėjimas, skrandžio spazmai ir viduriavimas. 

Įdomu tai, kad daugelį virškinamojo trakto sutrikimų sukelia aliuminis – vienas iš tūkstančių žinomų toksinų, kurių yra vandentiekio vandenyje. Filtruojant vandenį iš jo pašalinami šie teršalai ir pagerėja virškinamojo trakto veikla. Tai, kaip jūs tuštinatės, gali būti susiję su tuo, ar turite galimybę vartoti filtruotą vandenį.

Be to, filtruotas vanduo sumažina virškinamojo trakto ligų riziką, nes pašalina kriptosporidijas ir giardijas. Abu šie žarnyno parazitai gali sukelti pykinimą, viduriavimą ir pilvo spazmus. Filtruotas vanduo ypač svarbus nėščioms moterims ir vaikams, kurie dėl silpnesnės imuninės sistemos yra jautresni šioms infekcijoms.

Filtruotame vandenyje išlieka sveikų mineralinių medžiagų

Naudojant kokosų anglies filtrą pašalinami visi nepageidaujami teršalai. Tačiau galite nerimauti, kad taip pašalinami ir gerieji elementai. Laimei, po tinkamo filtravimo vandenyje išlieka visos sveikos mineralinės nuosėdos. Tarp šių mineralų yra kalcis ir magnis, kurie būtini sveikam organizmui.

Apie vandens filtrus ir jų privalumus skaitykite daugiau nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *