Atsakyti į klausimą, naudoti automobiliai ar nauji yra geresnis variantas, kiekvienas pirkėjas atsako sau individualiai, atsižvelgdamas į savo galimybes, lūkesčius dėl automobilio bei keliamus jam reikalavimus. Vis tik yra keli bendri dalykai, kuriais vadovaujantis galima greičiau apsispręsti.

Automobilio kaina

Naudotais automobiliai tampa vos išriedėję iš salono. Ir nesvarbu, kad jie bus nuvažiavę vos kelis tūkstančius kilometrų. Labiausiai automobilių kaina krenta atsižvelgiant į gamybos metus, nuvažiuotų kilometrų skaičių ir markę. Tokių modelių kaip „Peugeot“, „Renault“, „Citroen“ 5 metų senumo nuvertėjimo procentas bus didesnis, negu 5 metų BMW, „Mercedes Benz“ ar „Porsche“.

Palyginimui, BMW X5 M 2020 metų kaina gali siekti 127 000 eurų, 2018 metų ji nukrenta iki 77 000 eurų, o 2014 metų šio modelio automobilį jau galima įsigyti už 30 000-35 000 eurų. Taigi, vos per 2 metus BMW X5, kuris nuvažiavo apie 80 000 km, atpinga apie 50 000 eurų. 3 metų automobilis vis dar atrodo labai gerai ir dažniausiai neturi jokių rimtų gedimų. Todėl pirkėjas, norintis sutaupyti ir kartu įsigyti puikiai atrodančią, ilgai tarnausiančią transporto priemonę neapsiriks pasirinkęs kelių metų senumo automobilį.

Naudoti automobiliai, kad ir kaip gerai atrodytų, turi trūkumų, jie jau turėjo savininką, jau kažkiek laiko praleido kelyje, todėl įsigijęs, pirkėjas negali pasigirti, kad turi naujutėlį, ką tik iš salono išriedėjusį automobilį.

Naudoti automobiliai: į ką dar atkreipti dėmesį

Įsigyjant automobilį iš privačių asmenų, kurie nesuteikia jam garantijos, reikėtų įsitikinti ar jo kaina atitinka kokybę, ar nėra paslėptų defektų. Šiuo metu Lietuvoje galima rasti daug nepriklausomų specialistų, kurie įvertins transporto priemonės būklę ir gal net padės suderėti mažesnę kainą.

Svarbu atkreipti dėmesį ar naudoti automobiliai bus ekonomiški, kiek teks mokėti už kurą nuvažiuojant 100 km, koks bus taršos mokestis. Gamintojai nuolat tobulina savo produktus, ypač tokios garsios korporacijos kaip BMW, „Mercedes-Benz“, ir kiekvienas naujai išleistas automobilis dažniausiai ekonomiškesnis už senesnius modelius.

Puikios būklės naudotus automobilius galima įsigyti „Krasta Auto“ salonuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *