Veikiausiai negalima paneigti, jog visi trokštame estetiškos šypsenos ir sveikų dantų. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių – amžiaus, netinkamos priežiūros ar silpnų genų – mūsų dantys gali imti gesti. Svarbiausia, jog bet kokie gedimai nėra neįveikiami, todėl skaisčia šypsena galite džiaugtis net jei jūsų dantys jau yra taisyti. Dantų plombavimas – vienas iš efektyviausių ir todėl dažniausiai pasirenkamų dantų taisymo būdų.

Kodėl genda dantys?

Mokslininkai nuolat tyrinėja mūsų protėvių gyvenimo būdą, jų kūno sandarą bei jos pokyčius. Esama pastebėjimų, jog anksčiau gyvenę žmonės nesusidurdavo su tokiomis problemomis, kaip dantų ėduonis, veikiausia dėl to, jog valgė žalią mėsą. Šiandien, priešingai, nei anksčiau, dantų skausmas jau nebėra problema, su kuria būtų susiduriama retai: jį kenčia ne tik suaugusieji ar garbaus amžiaus asmenys, bet ir maži vaikai. Ėduonis, kitaip – dantų kariesas – yra bene dažniausia skausmo priežastis, viena labiausiai pasaulyje paplitusių dantų ligų. Dantų emalyje, dengiančiame jų paviršių, ima mažėti reikalingų mineralų – kalcio bei fostoro, todėl emalis lūžta ir taip jame atsiranda skylės. Be to, į dantų šaknų kanalus patekus infekcijai, gali kilti uždegimas, tokiu atveju būtinas kanalų gydymas – procedūra, kurios metu kanalai kruopščiai išvalomi taip, kad dingtų ne tik nešvarumai, bakterijos, bet ir skausmas. Žinoma, dantys gali būti problematiški ir dėl genų, tačiau, bet kokiu atveju, atsiradus skausmui, reikalinga specialistų pagalba. Odontologijos klinika – tai vieta, į kurią turėtumėte kreiptis iškart, vos pajutę, jog kenčiate dantų skausmą.

Graži šypsena – svarbi detalė

Tačiau plombuoti dantis prireikia ne tik tuomet, kai juose atsiranda skylučių. Neretai atliekamas estetinis plombavimas. Meninės dantų restauracijos metu pašalinami pažeisti ir šypsenos estetikai kenkiantys, nesveiki dantų audiniai, paliekant sveikuosius. Atkuriami audiniai atrodo puikiai, tad pastebėti skirtumą tarp tikrųjų jūsų dantų ir tų, kuriems atlikta meninė restauracija, tikrai sunku. Paprastai plombuojami ėduonies pažeisti, nudilę ar spalvą pakeitę dantys, tačiau neretai pasitaiko ir atvejų, kai reikalingas nuskilusio danties plombavimas. Taip per kelias procedūras galite lengvai susigrąžinti dailią šypseną. Nesvarbu, estetinio ar dėl dantų ligų reikalingo dantų plombavimas kaina dažnai yra panaši.

Dantų priežiūra po plombavimo

Dantų priežiūros specialistai noriai dalinasi patarimais, kaip geriausia prižiūrėti dantis, kad šie negestų. Žinoma, privaloma juos valyti bent dukart per dieną, o po kiekvieno valgio geriausia naudotis tarpdančių siūlų, kad nepažeistumėte dantų emalio. Be to, svarbu reguliariai lankytis pas dantų priežiūros specialistus bei vengti maisto, kuris turėtų įtakos dantų spalvai ar bendrai būklei. Tačiau, jei jums prireikė taisyti dantis, priežiūra po plombavimo tampa dar aktualesnė. Juk visi norime, kad dantis taisyti prireiktų kuo rečiau. Svarbu po bet kokios procedūros nepamiršti kitų vizitų pas specialistus maždaug kas pusę metų – atlikti burnos higienos procedūras, prireikus – ir plombuotų dantų poliravimą. Be to, privalu neužmiršti burnos higienos taisyklių. Pastebėjus, jog sena plomba dyla, būtina pasidomėti, kur atliekamas geriausias dantų plombavimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste ir nedelsiant kreiptis į specialistus. Svarbu nedelsti ir nelaukti, kol plomba iškris, nes dantyje atsinaujinusi skylė sukelia ypatingai daug skausmo, trukdančio ne tik valgyti, bet ir dirbti, mėgautis laisvu laiku. Dantų plombavimas – tai bene geriausias būdas greitai atsikratyti skylių dantyse ir taip susigrąžinti puikią šypseną bei gerą savijautą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *