barkodu skaitytuvaiDirbant prekybos, sandėliavimo ir logistikos sektoriuose, ypatingai svarbus detalumas, atidumas bei tvarka. Juk nesinori, kad dingtų prekės ir patirtumėte nuostolius. Barkodu skaitytuvai gali užkirsti kelią nesėkmei ir palengvinti darbą ne tik jums, bet ir jūsų darbuotojams.

Barkodų skaitytuvų įvairovė

Brūkšninių kodų skaitytuvai – tai elektroniniai prietaisai, kuriais skenuojami brūkšniniai kodai. Tobulėjant technologijoms nuo naujovių neatsilieka ir barkodų skaitytuvai. Šie bruksniniu kodu skaitytuvai gali nustatyti 1D ar 2D tipo kodus. Dabar galima rinktis iš įvairaus brūkšninių kodo skaitytuvų korpuso tipų: bevielis, laidinis, nešiojami ir mobilūs, įmontuojami ar stacionarūs skaitytuvai. Pavyzdžiui belaidžiai kodu skaitytuvai itin patogus naudoti gigantiškuose sandėliuose, kadangi gali skenuoti barkodus ir iš tolimo atstumo. Galima rasti ir kodų skaitytuvų, kurie atsparūs smūgiams bei yra pritaikytų dirbti ir žemoje temperatūroje. Kai kurie skaitytuvai – kur kas paprastesni, pritaikyti dirbti tiek biure, parduotuvėse, tiek sandėliuose. Lazeriniai skaitytuvai ypatingai gelbsti tada, kad būna blogai atspausdintas ar sugadintas brūkšninis kodas. Tad be vargo galėsite darbą tęsti toliau. Dabar jau galima įsigyti net belaidį, lazerinį kodų skaitytuvą, kuriam nereikia vienkartinių baterijų, o itin greitai pakraunamas, gali atlikti iki 100 skenavimų.

Brūkšninių kodų skaitytuvai gali būti pritaikyti ir kitose srityse. Pavyzdžiui medicinoje naudojami belaidžiai skaitytuvai, skirti naudoti vietose, kuriose reikalauja sterilios aplinkos (laboratorija, ligoninė). Šio pobūdžio skaitytuvai turi dezinfekavimo priemonėms atsparų korpusą. Dar kiti barkodų skaitytuvai naudojami oro uostuose, autobusų bei traukinių stotyse. Kiti laidiniai ir bevieliai skaitytuvai puikiai bendradarbiauja ir su išmaniaisiais prietaisais, pvz.: skenuoja barkodus iš jūsų išmanaus telefono ar tiesiog PDF failo. Jei prekiaujate ne įprastose prekybos vietose (lauko parodos, pristatymai ir pan.), tada gali praversti kompaktiškas belaidis kišeninis skaitytuvas, galintis nuskaityti ne tik įprastus kodus, bet ir kodus esančius mobiliuosiuose prietaisuose.

Duomenų perkėlimas ir kaina

Galima džiaugtis, kad barkodų skaitytuvų gamintojai gali pasiūlyti platų skaitytuvų pasirinkimą ir duomenų perkėlimo atžvilgiu. Be to, kad skaitytuvai būna laidiniai, kai kuriuose skaitytuvuose dar yra įmontuotos įvairios tinklo sąsajos, leidžiančios patogiai perkelti duomenis į kompiuterį. Tai galima padaryti bluetooth belaidžiu ryšiu, per USB jungtį ar 433 radijo dažniu. Parduotuvės, prekybos centrai dažnai renkasi laidinius brūkšninių kodų skaitytuvus ir tai užtikriną greitą ir komfortabilų prekių skenavimą. O bevieliai populiarūs ten, kur vyksta intensyvus judėjimas, didelės patalpos arba nėra galimybės prijungti laidinio skaitytuvo (sandėliai, lauko parodos ir t. t.).

Verta pripažinti, kad skaitytuvai yra nepakeičiamas įrenginys visose parduotuvėse, prekių priėmimų punktuose, sandėliuose ir net medicinos srityje. Jei nežinote koks skaitytuvas jums geriausias, tuomet reikia apgalvoti keletą aspektų, kadangi nuo to priklausys ir skaitytuvo kaina. Apgalvokite, kiek jums reikės skenuoti prekių kodų, jei kiekis nedidelis, pakaks ir mažesnio skaitytuvo, jei didelis – verta pasvarstyti apie galingesnį skaitytuvą, su didesne atmintimi bei pakraunama baterija. Be to, jei skaitytuvas bus reikalingas sandėlyje ar didžiuliame logistikos centre, reikia rinktis skaitytuvą, atsparų šalčiams bei smūgiams. Tik apsvarstę skaitytuvo naudojimosi galimybes bei sąlygas, galėsite išsirinkti tinkamą skaitytuvą už prieinamą kainą. Nesvarbu ar rinksitės skaitytuvą nedideliam verslui, ar didesniam logistikos centrui, turite galimybę rinktis iš gausaus skaitytuvų asortimento, atitinkančio kiekvieno iš jūsų poreikius. Barkodu skaitytuvai užtikrina operatyvumą ir greitumą, tad liksite patenkinti ne tik jūs, bet ir jūsų darbuotojai, o svarbiausia – klientai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *