Dirbtinis intelektas – šiandien pakankamai dažnai girdimas terminas. Daugeliui jis asocijuojasi su robotais, kalbančiomis ir į aplinką reaguojančiomis lėlėmis ir kitais pažangiais išradimais. Tačiau yra ir kita, praktiškesnė dirbtinio intelekto pusė. Algoritmai, kurių pagalba sukuriamas intelektas, gebantis spręsti priskirtas užduotis atsižvelgiant į ankstesnius rezultatus, pritaikomi net ir kasdieninėje mūsų veikloje. Aptarkime, kur dirbtinis intelektas naudojamas ir kokia jo nauda.

  • IT srityje kuriamos sistemos

Įvairių sistemų ir programų kūrimas yra kasdieninis IT specialistų ir programuotojų darbas. Kai kuriose srityse, siekiant geriausių rezultatų, panaudojamas ir dirbtinis intelektas. Pavyzdžiui, pastaruoju metu vis dažniau naudojamos verslo valdymo sistemos padeda supaprastinti verslo procesus. Žinoma, šias valdymo sistemas galima sukurti ir be dirbtinio intelekto. Tačiau kai jis įdiegiamas į šias sistemas, verslas gauna vieną svarbią naudą – buvusių rezultatų analizės dėka dirbtinis intelektas pateikia geresnius rezultatus nei tik “automatinis” algoritmas.

  • Išmaniosios programėlės

Dažniausiai dirbtinio intelekto pagrindu kuriamos tokios programėlės kaip “išmanūs asistentai”. Naudotojai komandas šioms programėlės pateikia balsu. Išmanūs asistentai ne tik atpažįsta naudotojo balsą, bet ir išsaugo vykdytas užduotis ir jų sprendimo būdus. Tie duomenys analizuojami ir užduotys sprendžiamos atsižvelgiant į anksčiau buvusius rezultatus.

  • Autopilotai

Automobiliai, kurie visiškai ar iš dalies važiuoja patys – jau nebe naujiena. Čia dirbtinio intelekto pagalba  analizuojama aplinka, identifikuojamos kliūtys ir priimami veiksmai, kad jų išvengti.

  • Pirkimas internetu

Dauguma tikriausiai pastebėjo, kad ir po kurio laiko prisijungus į internetinę parduotuvę automatiškai siūlomos prekės, panašios į tas, kurias esame pirkę arba ieškoję. Tokią skonio ir poreikių analizę taip pat atlieka dirbtinis intelektas. Mūsų paieškų duomenys saugomi, apdorojami ir taip sudaromi asmeniniai pasiūlymai.

Šie dirbtinio intelekto panaudojimo būdai palengvina mūsų kasdieninį gyvenimą, o kiekviena inovacija tam tikroje srityje tampa žingsniu link išmanesnės ateities.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *