PENTAX Image

Nėščiųjų paskaitose sužinosite kaip padėti sau, kad kūdikio laukimas bei gimdymas būtų ramus ir kupinas pasitikėjimo savimi. Išmoksite kaip elgtis, bendrauti ir suprasti dar negimusį vaikelį, pajusti ir įsisąmoninti į motinystės vaidmenį. Būsite supažindinti su gimdymo procesu, suprasite ko reikia, kad jis būtų sėkmingas ir paprastas. Tai pat didelis dėmesys bus skiriamas kūdikio lavinimui, nuo pat gimimo, jo priežiūrai bei sėkmingam ir ilgam žindymui.

Žindymo kursai

Žindymo kursai– tai paskaitos pagrįstos moksliniais tyrimais ir padedančios pasiruošti svarbiausiam šeimos gyvenimo etapui- naujagimio gimimui ir žindymui. Tikima, kad kiekviena moteris gali sėkmingai žindyti ir įgyvendinti savo motinystės tikslus, jeigu  jai suteikiamos naujausios, mokslo įrodymais pagrįstos žinios, visokeriopa parama ir pagalba susidūrus su sunkumais. Paskaitų metų gausite visą reikalingą informaciją ir lavinsite praktinius įgūdžius:

  • Žindymo padėtis.
  • Žindymo technika.
  • Teisingas krūties apžiojimas.
  • Teisinga  naujagimio padėtis.

Kodėl reikalinga nėštumo priežiūra?

Reguliarūs apsilankymai pas sveikatos priežiūros specialistą nėštumo metu yra svarbūs, siekiant užtikrinti nėščiosios ir kūdikio sveikatą. Priežiūros metu be medicinos apžiūros suteikiami nėštumo ir gimdymo mokymai, konsultacijos ir palaikymas. Dažni apsilankymai pas sveikatos priežiūros specialistą suteikia galimybę stebėti kūdikio vystymosi progresą.

Kas yra atliekama medicininės apžiūros metu?

Pirmo vizito metu yra atliekamas išsamus medicininis įvertinimas. Nėščioji yra pasveriama, pamatuojamas kraujo spaudimas, ištiriama širdis, plaučiai, atliekama krūtų apžiūra. Ginekologinės apžiūros metu paimamas tepinėlis, gimdos kaklelio vėžio profilaktiniam ištyrimui, atliekamas lytiniu keliu plintančių ligų ištyrimas, nustatomas gimdos ir dubens dydis. Tokiu būdu yra išsiaiškinama ar gimda, kiaušidės ir kiaušintakiai yra normalios būklės. Sveikatos priežiūros specialistas gali paklausyti kūdikio širdies ritmą naudodamas ultragarso įrenginį. Tačiau kūdikio širdies dūžius įmanoma išgirsti tik praėjus 10- 12 nėštumo savaitėms.

Sveika mityba

Sveikai maitindamasi nėščioji užtikrina, kad besivystantis vaisius gauna būtinų  maistinių medžiagų, užtikrinančių normalų vystymąsi. Rūkymas, alkoholio, narkotikų vartojimas gali sukelti vaisiaus sveikatos sutrikimus. Moterys turėtų vengti šių medžiagų ne tik nėštumo metu, bet ir po gimdymo, nes šios žalingos medžiagos gali patekti į kūdikio organizmą per motinos pieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *