Gyvenimo aprašymas tarnauja tris kartus. Pirmas kartas yra tas momentas, kai per 6-10 sekundžių darbdavys turi jo neišmesti ir pridėti prie tinkamų kandidatų. Antrasis kartas, kai CV yra skaitomas įdėmiau tam, kad būtų parinkti keli kandidatai pirmajam pokalbiui. Trečias kartas – pirmojo pokalbio metu potencialus darbdavys skaito CV dar kartą ir užduoda jam rūpimus klausimus kandidatui. Daugiau CV nebereikalingas niekaip.

Jei pirmame etape susikirtote ir jūsų CV nesudomino darbdavio – akivaizdu, kad CV yra neefektyvus, parašytas prastai, gali trūkti tam tikrų duomenų, kurių reikia darbdaviui. CV rašymas savomis jėgomis tada atsisuka prieš patį kandidatą.

Kaip sukurti CV, kad jis būtų pakankamai efektyvus ir per tas kelias sekundes atkreiptų dėmesį?

  1. Pasistenkite, kad CV dizainas būtų aiškus ir glaustas, tačiau tuo pačiu ir solidus, bei išsiskiriantis iš kitų baltai-juodų CV.
  2. Atkreipkite dėmesį į nuotrauką. Jokių nuogybių ir asmenukių!
  3. Pasistenkite, kad viskas tilptų viename lape. Net ir antrajame etape darbdavys neturi laiko gilintis į begalinius jūsų pasiekimus ir kompetencijas.
  4. Visa faktinė informacija turi būti randama greitai ir pateikiama itin aiškiai. Vos užmetus akį turi matytis skyreliai, kuriuose darbdavys jau žinos į ką atkreipti dėmesį.
  5. Kontaktinė informacija svarbi, tačiau taupykite vietą kitai informacijai. Jei būsite atrinkti, darbdavys ras jūsų telefono numerį ir el. paštą parašytą kad ir nedidelėmis raidėmis.

Atrodo sunku? CV rašymas ypač tiems, kurie tai daro retai, yra gana sudėtingas iššūkis. Suklysti reiškia netekti puikios galimybės gyvenime. Dėl to daugelis kandidatų naudojasi tokių įrankių kaip Wozber.com paslaugomis. Tai interaktyvus CV kūrimo įrankis. Pasirenkamas CV šablonas, užpildoma tam tikra informacija beveik priverstinai (reikia atsakyti į tam tikrus klausimus, kad būtų galima pildyti toliau), sugeneruojamas CV PDF formatu ir paruošiamas siuntimui el. paštu. Toliau tik ieškoti darbo skelbimų ir siųsti CV bei motyvacinį laišką nurodytu darbdavio ar darbo paieškos agentūros kontaktu.

CV kūrimo įrankis yra mokamas, todėl jo efektyvumas yra itin aukštas. Juk ne veltui imami pinigai (apie 2 eur. kainuoja 1 CV paruošimas). Wozber.com kūrėjai nuolatos bendradarbiauja su žmogiškųjų resursų (HR) specialistais, remiasi užsienio teorija ir praktika, kad sukurtų kuo efektyvesnius gyvenimo aprašymus. Išbandykite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *