Viskozės audinys yra vienas populiariausių audinių, iš kurio pagamintų gaminių kiekvienas turime savo namuose. Iš šios rūšies audinio pagaminti gaminiai yra mėgiami dėl daugybės priežasčių, kurias šiandien ir aptarsime.

Viskozė – natūralios kilmės dirbtinis pluoštas 

Vis dar dažnai klaidingai manoma, kad viskozė yra sintetinis pluoštas. Tokią nuomonę dažnai suponuoja šio audinio išvaizda ir faktas, kad audinys iš celiuliozės yra sukuriamas cheminiu būdu. Specialistai pataria, kalbant apie viskozės audinius, vartoti terminą „dirbtinis audinys“, nes šis terminas geriausiai nusako viskozės, kaip pluošto, prigimtį.

Viskozė – „kvėpuojantis“ audinys

Jeigu kada nors vilkėjote rūbą, pasiūtą iš „nekvėpuojančio“ audinio, žinote tą diskomforto jausmą, sukeltą padidėjusio prakaitavimo. Dėvint rūbus, pasiūtus iš viskozės audinio, tokių problemų niekada nekyla, nes viskozė puikiai praleidžia orą bei sugeria drėgmę. Šis higroskopiškas audinys be kitą ko yra labai minkštas, glotnus bei malonus prie kūno. Pažymėtina, kad dėl savo savybės „vėsinti“  kūną karštomis vasaros dienomis, viskozė yra numeris vienas audinys, kalbant apie vasarinių rūbų siuvimą.

Viskozė – priežiūrai nereiklus audinys

Sakoma, kad viskozės audinius itin mėgsta praktiškumą vertinantys žmonės, nes šis audinys yra vienas iš tų, kurie nepasižymi dideliu reiklumu priežiūrai. Pažymėtina, kad iš viskozės pagamintus rūbus patartina skalbti žemoje temperatūroje, panaudojant skystas skalbimo priemones. Tokiu būdu plaunami viskoziniai rūbai tarnaus ženkliai ilgiau.

Viskozė yra atspari trynimuisi, todėl ilgai išlaiko tobulą išvaizdą bei sodrias spalvas. Atkreipkite dėmesį į tai, kad, palyginus, nebrangus, bet kokybiškas viskozės audinys idealiai atkartoja lino, šilko bei medvilnės audinių motyvus, todėl atrodo ne ką mažiau prabangiai. Primename, kad siekiant užtikrinti, kad viskozė išlaikytų norimą gaminio formą, šis pluoštas dėl tvirtumo yra maišomas su medvilne arba poliesteriu. Viskozė, kaip audinys, taip pat neįsielektrina, todėl iš jos pagaminti rūbai puikiai „krenta“.

Viskozė – „nekandantis“ audinys, pasižymintis hipoalerginėmis savybėmis

Dėvint rūbus, pasiūtus iš viskozės audinio, Jums niekada neteks kentėti to itin nemalonaus graužimo jausmo, kurį didelė dalis žmonių patiria, dėvėdami rūbus, kurių sudėtyje yra, pavyzdžiui, vilnos. Minkštas, glotnus bei tvirtas viskozės audinys nealergizuoja odos, todėl puikiai tinka net ir itin jautrios odos savininkams.

Viskozė – dirbtinis pluoštas, „imituojantis“ natūralius audinius

Kaip jau buvo minėta, viskozė yra dirbtinis pluoštas, o tai reiškia, kad atsižvelgiant į gamybos technologiją, yra įmanoma išgauti praktiškai bet kokią šio audinio išvaizdą: viskozė savo išvaizda gali būti netgi labai panaši į medvilnę, šilką, liną ir net vilną.

Viskozė – vienas ekologiškiausių audinių 

Natūrali viskozės kilmė daro šį audinį vienu ekologiškiausių. Iš celiuliozės gaminama viskozė, kaip ir tokie natūralūs audiniai, kaip linas, vilna ir t. t., gamtoje visiškai suyra jos neteršdami. Daugiau informacijos apie viskozę ir kitus audinius bei platų jų pasirinkimą rasite, siekdami šią nuorodą: https://www.have.lt/audiniai-internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *