kadastriniai matavimai

Kadastrinių matavimų terminas girdėtas daugumai žmonių, susiduriančių su nekilnojamojo turto ar žemės sklypo įregistravimu. Kadastrinius matavimus atlieka kadastrininkai, geodezininkai ar matininkai.  Po kadastrinių matavimų sudaroma nekilnojamojo turto ar žemės sklypo kadastrinių matavimų byla, kuri išduodama savininkui. Tad labai svarbu pasirinkti profesionalius šios srities specialistus. Tuomet kadastrinių matavimų procesas vyks sklandžiai, o visi reikiami dokumentai parengti tvarkingai. Profesionalių specialistų kontaktus ir informaciją apie kadastrinius matavimus galite rasti internetinėje svetainėje unohub.lt.

O jei jums kyla klausimas – ar reikalingi kadastriniai matavimai,  pasistengsime į jį atsakyti. Apžvelkime, kada atliekami kadastriniai matavimai.

  • Registruojant nekilnojamąjį turtą

Nekilnojamasis turtas įforminamas ir įtraukiamas į Registrų centro duomenų bazę, kai jis parduodamas, perkamas, dovanojamas, paveldimas ir pan. Šiai turto registracijai reikalingi kadastriniai matavimai. Žemės sklypams atliekami geodeziniai matavimai, o pastatams–statinio inventorizacija.

  • Statant ar rekonstruojant pastatą

Vykdant statybas ar rekonstrukciją kadastrinių matavimų bylą reikia pristatyti į statybų inspekciją.

  • Esant turto dalyboms

Nekilnojamojo turto savininkams, norintiems Nekilnojamojo turto registre įregistruoti nuosavybės teises į padalijimo būdu suformuotą patalpą, taip pat privaloma pateikti kadastrinių matavimų bylą.

  • Norint nekilnojamąjį turtą įkeisti bankui

Bankai, svarstydami paskolos suteikimo galimybes įkeičiant turtą, prašo pateikti kadastrinių matavimų bylą. Pagal joje pateiktą informaciją paskolos davėjai gali spręsti apie turto vertę ir būklę.

  • Nustatant žemės sklypo ribas ir koordinates

Žemės ribų nustatymas gali būti reikalingas atvejais, kai jos nebuvo nustatytos anksčiau, norint ribas nustatyti iš naujo ar pavyzdžiui, siekiant ribų su kaimynais patikslinimo. Atliekant kadastrinius matavimus dėl ribų su kaimynais nustatymo, matavimo procese turi dalyvauti ir kaimynai, su kurių sklypu tikslinamos ribos.

Tai pagrindinės aplinkybės, kuomet atliekami kadastriniai matavimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *