wooden pellets

                      Medienos granulės – biokuro produktas, leidžiantis granulines šildymo sistemas paversti šilumą kuriančiu namų elementu. Kaip ir dauguma kitų produktų, medienos granulės taip pat gali būti skirstomos pagal tam tikrus kokybės kriterijus, į kuriuos yra rekomenduojama atkreipti dėmesį kiekvienam, kuris naudojasi granulinėmis šildymo sistemomis. Specialistai pataria rinktis tik aukštesnės kokybės granulės, nes būtent jos yra laikomos granulinio katilo efektyvumo bei ilgaamžiškumo garantu.

                      Šiandien rinkoje yra begalė skirtingų medienos granulių gamintojų. Vieni gamina bei parduoda kokybiškas medienos granules, tuo tarpu kiti stengiasi maksimaliai optimizuoti šio biokuro produkto gamybos proceso kaštus ir gamina kiek prastesnės kokybės produktą. Įprastai prastesnės kokybės medžio granulės yra parduodamos žemiau rinkos kainos, todėl galvojant apie jų pirkimą, atidžiau pasidomėti jų kilme yra būtina. Dar vienas prekybininkų naudojamas triukas – milžiniškos nuolaidos. Medžio granules akcija paverčia kur kas patrauklesniu produktu, todėl žmonės ilgai negalvoję naudojasi tokiais pasiūlymais bei perka jas dideliais kiekiais.

Kaip prastos kokybės granulės gali paveikti granulinius katilus?

                      Yra net keli skirtingi faktoriai, lemiantys neigiamą žemos kokybės granulių poveikį granuliniams katilams. Visų pirma, žemesnės kokybės medžio granulės dažnai būna pagamintos naudojant papildomas priemaišas, tokias kaip klijai. Degimo metu tokios granulės išskiria nemažai kenksmingų medžiagų, kurios gali pakenkti katilo veikimui. Puikus to pavyzdys – papildomas kiekis suodžių, kurie ilgainiui nusėda bei užteršia vidinius katilo komponentus. Dėl šios priežasties katilą gali tekti valyti kur kas dažniau, o pats valymo procesas tokiu atveju tampa sudėtingesniu bei trunkančiu ilgiau. Svarbu paminėti ir tai, jog papildomų priemaišų turinčios medžio granulės po savęs palieka daug daugiau pelenų, kuriuos taip pat gali tekti valyti daug dažniau.

Kuo pasižymi kokybiškos medienos granulės?

                      Pagrindinis aukštos kokybės medienos granulių aukštos kokybės rodiklis – jų sudėtis. Kokybiškos medienos granulės būna pagamintos tik iš grynos medienos ir nieko daugiau. Trumpiau tariant, perkant granules, visuomet yra būtina atkreipti dėmesį į etiketes, esančias ant pakuočių. Jose turi būti parašyta, jog šios medžio granulės yra pagamintos iš 100% medienos.

                      Kitas rodiklis yra granulėse esančios drėgmės kiekis. Ne paslaptis, jog drėgnas medis dega kur kas sunkiau bei degimo metu išskiria daug mažiau šilumos. Dėl šios priežasties reikėtų rinktis tik tas granules, kurios yra gaminamos iš tinkamai išdžiovintų medienos pjuvenų. Sausos granulės užtikrins kur kas efektyvesnį šilumos išsiskyrimą bei geresnį jų degimą.

                      Didelę įtaką granulių kokybei taip pat daro ir jose esantys pašaliniai oro tarpai. Tokie oro tarpai taip pat lemia mažiau efektyvų jų degimą. Kaip ir kiti kokybės rodikliai, pašalinių oro tarpų buvimas yra tai, ko reikėtų vengti. Suprantama, jog iš pirmo žvilgsnio gali būti neįmanoma nusakyti, kokios yra medienos granulių vidaus savybės. Dėl šios priežasties granules reikėtų pirkti iš patikimų prekybininkų. Tikėtina, jog tinkamos sudėties bei sausas granules parduodantys pardavėjai ir gamintojai bus pasirūpinę visapusiška savo parduodamos produkcijos kokybę, todėl tikimybė, jog jose bus mažiau ir pašalinių oro tarpų – didelė.

                      Dažnai aukštesnės kokybės medžio granulės gali būti kiek brangesnės, tačiau vertėtų atminti, jog įprastai aukštos kokybės granulių reikia kiek mažiau, norint išgauti tą patį šilumos kiekį. Tai reiškia, jog jas pirkti taip pat teks kiek rečiau, o ir granulinis katilas tarnaus daug ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *