stogo danga

Pravažiavus pro vieną ar kitą didesnį miestą, gali būti sunku patikėti, kaip sparčiai pastarojo ribas plečia naujakuriai: kotedžai bei nuosavi namai, galima sakyti, dygsta tarsi grybai po lietaus! Atidžiau pasidairius, pastebėtume, kokie tarpusavyje skirtingi namų projektai: nevienodos ne tik formos, spalvos, bet ir, akivaizdu, naudojamos medžiagos. Vienos ar kitos alternatyvos pasirinkimą lemia ne tik individualus skonis, vyraujančios tos srities mados tendencijos, bet ir, natūralu, finansinės galimybės. Štai kodėl vieni net nesvarstydami kitų variantų renkasi čerpėmis dengtą stogą, pareikalaujantį nemažų investicijų, tuo tarpu kiti ieško analogiškų alternatyvų. Savaime limpančios stogų dangos – viena tokių.

Pastaroji stogo danga, lyginant su kitomis šią paskirtį atliekančiomis medžiagomis, atsirado gana neseniai, tačiau jau spėjo suburti savo pasirinkimu patenkintųjų ratą. Savaime limpančios stogų dangos pasižymi žemiau išvardintomis savybėmis.

  • Per 15–20 eksploatacijos metų nepraranda savo funkcinių bei estetinių savybių. Aišku, kalbant apie čerpes, kurios, kaip teigiama, gali tarnauti 70 metų ir ilgiau, tai nėra tokių įspūdingi skaičiai, tačiau svarbu įvertinti ir produkto kainą.
  • Savaime limpančios stogo dangos kaina, kaip tikriausiai supratote, yra pakankamai draugiška ir „įkandama“ dažnam naujakuriui ar remontuojančiam savo būstą. Sutikite, jog kainos faktorius, ypač tais atvejais, kai keičiamas ne tik stogas, vaidina itin svarbų vaidmenį. Jaukiai bei patogiai gyventi nori ne tik turtuoliai, bet ir vidutines pajamas gaunantieji, kurie yra priversti ieškoti ekonomiškai protingų sprendimų.
  • Ugnis – vienas didžiausių „baubų”, varantis siaubą kiekvienam mūsų. Šios rūšies stogo danga yra atspari ugnies poveikiui, tad, nelaimės atveju, gali padėti apsaugoti turtą ir sumažinti patiriamus finansinius nuostolius.
  • Renkantis stogo dangą, būtina įvertinti esamos stogo konstrukcijos ypatybes. Pasirinkus per daug sveriančias medžiagas, stogo danga gali tiesiog…neatlaikyti. Svarbu nepamiršti, jog konstrukcijoms teks ne tik vienos ar kitos dangos rūšies svoris, bet ir, pavyzdžiui, sniego apkrova žiemą. Aptariama stogo dangos rūšis yra ganėtinai lengva, tad puikiai tinka net ir trapesnei konstrukcijai.
  • Stogas saugo ne tik nuo kritulių ar triukšmo, bet ir atlieka svarbų vaidmenį eksterjero atžvilgiu. Savaime limpanti stogo danga, suderinus šią su kitais objektais, savo estetine išvaizda tikrai nenuvils.

Savaime limpančių stogo dangų ar kitų naujų medžiagų baimintis nederėtų. Statybos sritį riboja griežti, nuolat atnaujinami reikalavimai, kurių neatitinkantys produktai tiesiog pašalinami iš rinkos.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *