Tai yra savotiškas dokumentas, todėl turime netgi alternatyvią tokios knygutės formą, kuri gali būti jai prilyginta. Visgi, žymiai geriau būtų pasirūpinti ir pačia knygute. Kadangi ji ne taip greitai pasimes ir galės būti sėkmingai naudojama ne vienerius metus. Tuo labiau, kad kartais ir darbdavys savo darbuotojams ją gali suteikti. O jeigu tenka tuo rūpintis savarankiškai, tuomet paprasčiausia būtų ją įsigyti internetu. Kadangi tuomet nereikės niekur eiti ar ieškoti. Kadangi per kelias akimirkas galima atrasti ne vieną internetinę parduotuvę, kur parduodamas toks gaminys. Kuri dažnu atveju nekainuos nė vieno Euro, taigi, investicija bus tik simbolinė.

Kiek laiko galioja atliktas sveikatos patikrinimas?

Dažnu atveju užpildyta medicinine knygele sėkmingai galios dvejus metus. Ypač, jeigu dirbate administracinį darbą. Kadangi kitais atvejais sveikatą gali tekti tikrintis dvigubai dažniau – kas metus. Todėl tai labai priklauso tiek nuo darbo pobūdžio, tiek ir nuo rizikos faktorių jame. Pagal kuriuos ir nustatoma, kokiu dažnumu turėtų būti atliekama darbuotojų patikra. Ir kuo darbo sąlygos rizikingesnės, tuo jis bus atitinkamai dažnesnė. Tačiau tikrai nereikės tuo rūpintis dažniau nei kartą per metus. Be to, pasitikrinus sveikatą gydytojo išvados gali galioti ir keičiant darbovietes. Aišku, tuomet darbo specifika bei rizikos veiksniai neturėtų kardinaliai skirtis. Kadangi tokiu atveju gali tekti tikrintis sveikatą iš naujo.

Ar sudėtinga sveikatos patikra?

Dažniausiai ji netrunka nė pusvalandžio. Nors labiausiai tai priklauso nuo specialistų užimtumo. Kadangi pagrindinės procedūros yra tikrai paprastos bei greitai atliekamos. O tuomet jau pasirašoma ir medicininė knygelė su išvada, jog darbuotojas gali sėkmingai atlikti savo funkcijas, bent jau dažnu atveju. Aišku, kai kuriais atvejais patikrinimas gali būti ir kažkiek rimtesnis. Tačiau čia jau daugiau išimtiniai atvejais, su kuriais daugeliui susidurti tikrai neteks. Ypač, jeigu dirbate pakankamai įprastus darbus, kuriuose nėra kažkokių išskirtinių rizikų arba specifinių reikalavimų. Taigi, visas procesas yra pakankamai paprastas ir sukurtas taip, jog žmogui nesukeltų jokių nepatogumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *