nauji butai VilniujeGalvodami apie nuosavą būstą, vertiname skirtingus nekilnojamojo turto pardavėjų pasiūlymus. Natūralu, kad ieškodami svajonių namų, norime sutaupyti. Šiame etape esame priversti spręsti dilemą – kas geriau: nauji butai Vilniuje ar senos statybos namai? Nekilnojamojo turto ekspertai primena, kad klaidingai manoma, jog naujos statybos daugiabučiai reikalauja didesnių išlaidų. O kaip yra iš tikrųjų?

Jei trumpam pamirštume finansinę pusę ir vertintume komfortą bei kasdienį patogumą, natūralu, kad nauji butai Vilniuje sulauks didesnio mūsų palankumo. Visų pirma, šie butai žavi kur kas patrauklesniu išplanavimu ir naujumu – tvarkinga gyvenamąja aplinka, švaria laiptine, didesniu liftu ir t. t. Be to, paprastai naujos statybos daugiabučiai siūlo požemines rakinamas automobilių aikšteles arba garažus, todėl visada būsite tikri dėl savo transporto priemonės saugumo. Galiausiai, naujos statybos daugiabučius renkasi jaunos šeimos, todėl galėsite džiaugtis malonia kaimynų draugija ir būti tikri, kad jūsų vaikai turės didelį būrį kiemo draugų.

Žinoma, nepaisant moralinės naudos, kainos faktorius atlieka itin svarbų vaidmenį. Jei vertintume vien tik skaičius, turėtume pripažinti, kad senos statybos butai kainuoja akivaizdžiai mažiau. Vis dėlto, nekilnojamojo turto ekspertai ragina neapsigauti – nepamirškite, kad įsigydami tokį būstą, būsite priversti galvoti apie papildomas išlaidas. Visų pirma, jums reikės gana didelės sumos, skirtos remonto darbams. Paprastai seni butai reikalauja kapitalinio remonto, pradedant nuo sienų ir grindų atnaujinimo iki naujos buitinės technikos ir baldų įsigijimo. Tuo tarpu pilnai įrengti nauji butai Vilniuje padeda išvengti minėtųjų rūpesčių – jūs gaunate dailiai įrengtą būstą ir galite nesirūpinti remonto darbais. Net ir tuo atveju, jei renkatės naują būstą su daline apdaila, vis tiek laimite – turite galimybę namus įsirengti vadovaudamiesi individualiu skoniu, tačiau neturite rūpintis esminiais būsto įrengimo darbais.

Vienas svarbiausių aspektų, kuriuos turite įvertinti, prieš priimdami galutinį sprendimą – šildymo kaina. Naujos statybos daugiabučiai suteikia galimybę šildymą reguliuoti savarankiškai, t. y. modernios sistemos geba dirbti automatiškai, atsižvelgdamos į šeimininkų nustatytą šildymo grafiką, pvz., šilumos intensyvumą sumažinus naktį ir sustiprinus ryte. Minėtoji sistema leidžia sutaupyti daugiau nei 30 procentų šildymo sąnaudų, todėl bėgant metams pirkėjai sutaupo itin didelę sumą pinigų.

Galiausiai, negalima pamiršti investicinės naudos. Statistika rodo, kad vidutiniškai kiekviena Lietuvos šeima per gyvenimą pakeičia bent 2 būstus, todėl įsigydami naujos statybos butą investuojate į savo ateitį ir galite tikėtis kur kas didesnių pajamų, nusprendę nekilnojamąjį turtą parduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *