Pastatyti namus galima ir per 3 savaites, netikite? Reikia tik pasirinkti tinkamą statybos technologiją. Akivaizdu, kad tai ne blokeliai ir ne plytos. Reikia kur kas labiau standartizuotų ir automatizuotų statybos būdų. SIP namai – tas progresyvus būdas statyti A+ energetinės klasės namus.

Esame Trustus – patyrę individualių namų statytojai. Statome SIP namus – kokybiškus, originalius ir, žinoma, pasyvius. Tiesa, reikia pripažinti, kad daugiau turime užsakymų mūrinių namų statybai, tačiau SIP namai Lietuvoje vis dar retenybė.

Kiek žinome yra keli SIP namai Klaipedoje, šalia Vilniaus, taip pat ir Kauno rajone. Ir juos stato tikrai ne architektai, o paprasti žmonės. SIP namai atsiliepimai – patys geriausi – šilta ir smagu, gera triukšmo izoliacija, lengvai pastatomi. Tai tik patvirtina, kad ši technologija turi šviesią ateitį. Skydiniai namai kainos atžvilgiu nėra išskirtiniai lyginant su kitomis statybos technologijomis ir kainuoja panašiai, kaip blokeliniai. Taip yra dėl to, kad technologija dar nauja, nėra didesnės konkurencijos, gamybos įmonės vis dar turi gauti grąžą už investicijas į skydų gamybos linijas. O juk SIP skydų gamyba atliekama ir pas mus – patys darome skydus ir juos apdirbame. Pasižiūrėkite trumpą video, kaip vyksta SIP skydų gamyba:

Be abejo, SIP skydai Lenkijoje yra pigesni, nes ten didesnė rinka, tačiau jų atvežimo kaštai gali būti labai neproporcingi. Dėl to rekomenduojame ieškoti vietinių gamintojų.

Kaip vyksta SIP namų statyba

Jei trumpai, tai pirmiausia turi būti išlietas pamatas Tada statomas tam tikras karkasas, prie kurio tvirtinami jau išpjauti skydai. Skydus išpjauname gamykloje pagal numatyto namo projektą. Meistrams tereikia tik išsitraukti sužymėtus skydus ir juos pritvirtinti. SIP skydų komplektai yra iš karto supakuoti taip, kad viskas vyktų kaip įmanoma sklandžiau ir nereikėtų jų pjaustyti vietoje (jiems pjauti reikalingas gana platus diskinis pjūklas ir specialios staklės, kurias atsivežti į statybos vietą gali būti sudėtinga). Tarpai tarp skydų užpildomi montažinėmis putomis.

Ar vieno SIP skydo pakanka sienoms ir stogui? Lietuviškas oras labai nenuspėjamas. Jei lenkams pakanka, tai lietuviams dažnai reikia papildomo apšiltinimo. Čia viskas priklauso nuo architekto sumanymo. Bet kuriuo atveju SIP namai yra pasyvūs: labai aukštos energetinės klasės. Juose reikia montuoti šildymą bei rekuperacinę sistemą, todėl reikia pasikonsultuoti ir su šios srities profesionalais prieš statant namą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *