buhsalteriai

Anksčiau buvo įprasta, jog kiekviena kompanija ar įmonė, nesvarbu, didesnė ar mažesnė, turėjo savo samdomą buhalterį, kuris buvo atsakingas už visus buhalterinius reikalus, apskaitas, dokumentų ruošimą, atlyginimų išmokėjimą ir kitus svarbius darbus. Tačiau pastaruoju metu vis labiau populiarėja išorinės buhalterinės apskaitos paslaugos Kaune ir kituose miestuose.

Kuo pasirūpins buhalteris?

Jeigu dar tik pradedate verslą, gali būti, kad apie buhalterį ir jo vaidmenį įmonėje nė nepagalvojote. Tačiau iš tiesų buhalteris yra antras pagal svarbumą asmuo po įmonės direktoriaus arba savininko. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, rūpinantis įmonės steigimu, reikės pradėti galvoti ir apie buhalterį. Nesvarbu, tai bus samdomas žmogus ar įmonė, teikianti buhalterines paslaugas. Todėlįmonių steigimo paslaugos yra vienos populiariausių buhalterių siūlomų paslaugų.

Buhalteris pirmiausia pasirūpins reikalingais dokumentais, kuriuos reikia pateikti kontroliuojančioms valstybės institucijoms. Taip pat buhalteris veda visas ataskaitas, renka sąskaitas faktūras, atlieka atsiskaitymus su tiekėjais, prižiūri klientų atsiskaitymus, skaičiuoja darbo užmokestį darbuotojams. Ir ne tik. Buhalteris taip pat atsakingas už įmonės veiklos ir finansines ataskaitas, už kurių nepateikimą ar klaidingą informaciją jose gresia įstatymuose numatyta atsakomybė.

Kodėl tai naudinga?

Renkantis buhalterį, verslininkai dažnai susimąsto, ar verta rinktis samdomą darbuotoją, ar geriau pasidomėti, kokios yra išorinės apskaitos paslaugos Kaune ar kitame mieste. Yra keli privalumai, dėl kurių verslininkai pasirenka rinktis buhalterinių paslaugų įmones.

Profesionaliau. Įmonėse dirba ilgą patirtį buhalteriniame darbe sukaupę profesionalai, kurie savo darbą atlieka nepriekaištingai. Jie kasdien dirba su įvairiomis verslo šakomis ir įmonėmis, todėl jų darbo patirtis leidžia lengviau spręsti iškilusius klausimus.

Pigiau. Samdyti buhalterį iš įmonės yra daug pigiau nei sukurti darbo vietą samdomam darbuotojui. įmonei nereikia mokėti mokesčių už darbuotoją, nereikia rūpintis jo darbo vietos sukūrimu ir visomis socialinėmis garantijomis, kurias privalo suteikti darbdavys. Todėl ypač mažos įmonės dažnai paskaičiuoja, kad apskaitos paslaugos Kaune jiems apsimoka labiau nei samdomas darbuotojas.

Greičiau. Gali atrodyti, kad savoje įmonėje dirbantis buhalteris darbus turėtų atlikti greitai ir patikimai. Tačiau tai ne visuomet yra tiesa. Pavyzdžiui, staiga prireikus ataskaitos ar dokumentų, kasdieniais darbais užsivertęs buhalteris ne visuomet ras laiko parengti dokumentams. O jei prireikė konkrečių ataskaitų, galite kreiptis į profesionalių buhalterių kompaniją, kuri į pagalbą atskubės greitai ir dokumentus paruoš tada, kai jų reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *