dekoramaParketlentės – viena populiariausių opcijų grindų dangų pasaulyje. Jomis klotos grindys estetiškai yra tapačios natūralaus medžio lentomis klotoms grindims ir kai kuriais atvejais yra praktiškesnės už pastarąsias. Per paskutinius metus parketlenčių gamyba labai ištobulėjo, todėl šiandien pasirinkę šio tipo grindų dangą džiaugsitės stilingomis, patvariomis ir kokybiškomis grindimis. Kadangi parketlenčių pasirinkimas yra itin gausus, pateikiame keletą patarimų, kaip pasirinkti tinkamiausią variantą.

Sudėtis. Parketlenčių kaina paprastai priklauso nuo keleto aspektų, vienas svarbiausių – medžiagos iš kurių parketlentės yra pagamintos. Pati parketlentė savo struktūra primena sumuštinį susidedanti iš kelių sluoksnių. Pats svarbiausias sluoksnis yra viršutinis, tai natūralaus medžio fanera. Galimas skirtingas viršutinio parketlentės sluoksnio storis: 1-2mm, 2-3mm, 3mm ir daugiau, kuo storesnis sluoksnis, tuo brangesnė parketlentė. Šio sluoksnio storis taip pat reiškia įvairesnį medienos pasirinkimą, galima rinktis parketlentes pagamintas iš uosio, ąžuolo, vyšnios, buko medienos ir daugybės kitų. Viršutinis sluoksnis nulemia parketlentės išvaizdą, o po juo esantys kiti sluoksniai (suklijuotos plonesnės faneros plokštės) nulemia funkciją. Apatinis parketlentės sluoksnis užtikrina stabilumą bei sulaiko drėgmę. Šis vidinis parketlentės sluoksnis gali susidėti iš 3, 5, 7-9 suklijuotų plokščių (daugiau šiame scenarijuje yra – geriau).

Kitos svarbios specifikacijos. Renkantis parketlentes svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų sudėtį, bet ir į kitus aspektus. Pavyzdžiui – parketlentės užbaigtumą, užbaigimo sukurtus efektus. Renkantis parketlentės užbaigtumą reikia atsižvelgti į savo kuriamos erdvės interjerą: gal jums labiau tinkamas yra sendintas efektas arba atvirkščiai – labai naujai atrodantis lakuotas variantas. Kitas aspektas – galimybė atnaujinti parketlentes jas nušlifuojant, storesnes parketlentes galima atnaujinti 1-2 kartus. Taip pat, priklausomai nuo kokybės, parketlentes galima montuoti ir drėgnose patalpose (pavyzdžiui: rūsyje), kita vertus vonioje ši grindų danga – netinkama.

Montavimas. Parketlentės yra labai patrauklios dėl paprasto įrengimo, kurį galima atlikti ir be meistro pagalbos. Parketlentes galima montuoti skirtingais būdais, pagrindiniai trys įrengimo būdai yra šie: plaukiojančios grindys, suklijuotos grindys ir sukaltos grindys. Plaukiojančios grindys – grindys yra sudedamos nenaudojant jokių papildomų (įrengimui skirtų) medžiagų. Suklijuotos – grindys klijuojamos tam, kad būtų išvengta girgždėjimo, klijai taip pat yra papildomas sluoksnis sulaikantis drėgmę. Sukaltos grindys – papildomam stabilumui sukurti, parketlentės gali būti prikalamos prie specialaus medinio pagrindo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *