Nerimas yra viena iš labiausiai  žmones varginančių emocijų. Sumažinti nerimą- tai prisiimti atsakomybę už  savo mintis, emocijas, planus, aplinką ir problemų sprendimo būdus. Patariama, išsiaiškinti kas jums kelia nerimą. Nerimo šaltiniai gali būti įvairūs. Darbe- baimė būti atleistam, pasisakyti prieš auditotriją. Šeimoje taip pat galime jausti nerimą- dėl konfliktų su šeimos nariais, skyrybų. Įtampos ir nerimo sumažėjimas gali įvykti atsisėdus ramioje vietoje  ir viską gerai apgalvojus: savo elgesį, mintys, savijautą, požiūrį į aplink jus supančius žmones ir panašiai.

Problemų sprendimas

Dažnai nerimas verčia bėgti  nuo problemų. Deja, neigiamos emocijos dėl to niekur nedingsta, o  tik labiau suintensyvėja. Situacija nepasikeičia. Susidūrimas su problemomis ir jų sprendimas suteikia galimybę patirti jausmą, kad gyvenimo vairas yra jūsų rankose. Pradėkite nuo sunkiausių problemų, kurių sprendimą atideliojate.

Kas kelia mums nerimą?

Mūsų mintys apie supantį pasalį įtakoja emocijas ir elgesį. Kitaip sakant, ne situacija mums kelia nerimą, o mūsų mintys apie situaciją. Dažnai mintys būna labai greitos ir nepastebimos, todėl norėdami jas užfiksuoti, paklauskite savęs: ką galvoju? Kuo ši situacija man svarbi? Ką galvoju apie save? Dėl ko šioje situacijoje nerimauju? Koks blogiausias dalykas gali nutikti. Dirbkite ties kiekviena mintimi, kuri kelia nerimą. Įvertinkite nerimo pokyčius galvojant apie situaciją kitaip. Pastebėsite, kad keisdami požiūrį, keičiate savo savijautą ir elgesį.

Meditacija ir jos nauda

Meditacija, tai ne tik dvasinė praktika, bet reguliariai praktikuojant, tai yra galingas gydymo įrankis, kuris gali pakeist bet kokį žmogaus gyvenimo aspektą. Kai tik rasite sau tinkantį meditacijos stilių ir reguliariai praktikuosite, jus nustebins pozityvūs pokyčiai ir ko gero įsimylėsite šią patirtį. Žinome, kad meditacija stipriai sumažina streso ir nerimo lygį, sumažina kraujo spaudimą, išvysto geriau funkcionuojančią imuninę sistemą, sureguliuoja virškinimą, jaučiamės lengviau ir esame  laimingesni. Meditacija įvairiais būdai įtakoja fizinio kūno ilgaamžiškumą. Ir tai tik keletas kliniškai įrodytų naudų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *