Kiemo vartai dažnai yra siejami su vienu iš pagrindinių namų saugumo ir eksterjero estetiniu aspektu. Todėl vartai labai dažnai atlieka ne tik saugumo funkciją, bet yra ir puošmena kiemui. Vartų yra pačių įvairiausių modelių, pločio bei aukščio, skirtų individualiems namų kiemams arba pramoninės, komercinės paskirties teritorijoms. Vartus galima įrengti iš kokių tik pageidaujate medžiagų, nuo pačių paprasčiausių – segmentinių iki įmantriausių su išskirtinėmis apdailos detalėmis namams http://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai.htm.

Tačiau verta žinoti, kad estetinis vaizdas turėtų būti antras dalykas pagal svarbumą, renkantis vartus tiek savo kiemui, tiek kitam objektui. Pats svarbiausias dalykas – tai funkcionalumas ir kokybė. Tiesa, ne visais atvejais galima įrengti pageidaujamus vartus, kartais galimybės leidžia įrengti tik tam tikro tipo vartus.

Šiandien dažniausiai projektuojami ir montuojami automatiniai kiemo vartai. Jie gali būti atveriami, stumdomi ar pakeliami kelio užtvarai. Vieni populiariausių yra stumdomi automatiniai vartai, kadangi jie yra patogūs ir neužima vietos kieme. Tačiau šio tipo vartams įrengti, turi būti pakankamai vietos jiems nuvažiuoti į šalį. Stumdoma dalis gali būti montuojama tiek sklypo vidinėje, tiek išorinėje dalyje.

Taip pat ir atveriami į vidų ar išorę (pagal poreikį ir galimybes) vartai yra neretas pasirinkimas. Jie dažniausiai pasirenkami tais atvejais, kai sklypas ties įvažiavimu yra siauras ir nėra pakankamai vietos vartams nuvažiuoti. Tačiau svarbu žinoti, kad atveriami vartai užima vietos kieme, todėl reikia tai įvertinti, kad būtų pakankamai vietos automobiliui.

Tačiau svarbiausias dalykas yra vartų automatika. Nuo jos techninių savybių priklauso ne tik valdymo ypatumai, bet ir kitos papildomos funkcijos. Tokios, kaip apsauga nuo užšalimo ar keleto vartų sistemų valdymas vienu pulteliu, kai kuriais atvejais gali būti labai reikšmingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *