Vien išgirdus žodį „statyba“ iš karto pagalvojame apie visa ko augimą, plėtimąsi, sunkų fizinį darbą ir visakeriopą judesį. Jei tik mieste matome visą galybę kranų, žinome, kad miestas plečiasi, didėja jo gyventojų skaičius, „ateina“ investicijos. Vienareikšmiškai šalies ekonomika auga!

Galime pasidžiaugti, kad šiomis dienomis būtent taip yra mūsų šalyje, Lietuvoje. Beveik kasdien pasiekia žinios, kad nekilnojamas turtas graibste išgraibstomas, kad ir kokiose aukštumose dabar jo kainos. Net ir vizualiai dažnai matome, kad tai vienoje miesto dalyje, tai kitoje griaunami seni pastatai, atnaujinami daugiabučiai, plečiamos miesto „žaliosios zonos“, projektuojami nauji biurų bei prekybos pastatai. Vadinasi, statyba vyksta itin aktyviai. Galime tuo tik didžiuotis.

Kad visa tai vyktų, neužtenka vien tik didžiulių užsienio investicijų. Prie to, kad ir mažiau, bet prisideda ir privatūs investuotojai, kiekvieno iš mūsų noras gerinti buitį, gerbuvį, darbo aplinką. Statybų sektorius platus ir apima daug darbų. Tad ir mažas judesys gali išjudinti bendruomenę, kiemą, toliau rajoną, miestą ir galiausiai pasijusti bendrai šalies ekonomikai.

Statyba ir jos darbai sudaro beveik dešimtadalį mūsų šalies BVP (9,8 proc. 2018 m. ir 7,5 proc. 2019 m.). Per 2020 m. statybos įmonės šalyje atliko darbų už 3,3 mlrd. EUR. Daugiausia buvo atlikta inžinerinių statinių statybos darbų (47% visų šalyje atliktų darbų), negyvenamųjų pastatų ir gyvenamųjų pastatų statybos darbų dalys sudarė atitinkamai 34 ir 19% šalyje atliktų darbų. Įmonės dirbo ir užsienyje. Ten atlikta statybos darbų už 396 mln. EUR, tai 0,8% palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2019 m. Skaičiai optimistiniai ir labai džiuginantys. Spėjama, kad artimiausiu metu jie dar gali padidėti. Nauji projektai sėkmingai vystomi, darbai nestoja, numatomos naujos plėtros galimybės. Didžiosios statybų įmonės numatę darbų taip pat ne vieneriems metams į priekį. Nors gal ir Jums dabar teko girdėti ar net pajusti, kad šiek tiek vėluoja visų statybos medžiagų pristatymas, gamyba, kas gali stabdyti numatytus darbus. Dėl šių priežasčių gali šiek tiek kilti kainos visų darbų, susijusių su statyba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *