Elektros kaina yra vienas iš tų dalykų, kuris kelia skausmą tikrai ne vienai šeimai. Tam, kad elektros sąskaitos būtų kuo mažesnės, tačiau nereikėtų visiškai susiveržti diržų, pateiksime kelis patarimus, kurie leis ne tik sutaupyti elektros, bet galbūt ir padės apsispręsti pasirenkant alternatyvų elektros šaltinį ir tiekėją.

Vienas svarbiausių, ir, ko gero, esminių patarimų tai išjungti elektros prietaisus, kai jie yra nenaudojami. Ypač svarbu televizoriaus ar kitų prietaisų nepalikti budėjimo režimu. Yra apskaičiuota, kad tokie elektros „vampyrai“ suvartoja apie 5 procentus visos namų ūkyje sunaudojamos elektros energijos. Taip pat svarbu yra išjungti ir šviesą kambaryje, jeigu jame nebūnate, tai daryti nuo pat mažens pratinkite ir savo vaikus, kadangi kartais net ir tokius, atrodo, savaime suprantamus įpročius išugdyti prireikia nemažai laiko.

Šaldytuvai ir šaldikliai sunaudoja apie ketvirtadalį visos namų ūkio energijos. Šaldytuvas naudos mažiau elektros, jeigu jį pastatysite toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, viryklės ar kitų šilumą skleidžiančių prietaisų. Taip pat patartina į šaldytuvą nedėti šilto maisto ar neuždengtų skysčių, kadangi garuojantis kondensatas apsunkina šaldytuvo darbą. Uždengus maistą ne tik sutaupysite energijos, nes šaldytuve bus mažiau drėgmės, bet ir pats maistas bus skanesnis. Dar svarbu priminti, kad nors daugelis mūsų ir turi įprotį varstyti šaldytuvo dureles ir ieškoti užkandžių, rekomenduoja šio įpročio atsisakyti. Dažniausiai vartojamą maistą dėkite arčiau, kad vos atidarę duris jį nesunkiai ir greitai pasiektumėte.

Jeigu norite, kad elektros kaina būtų maža, tačiau siekiate tuo pačiu ir prisidėti prie aplinkosaugos, rinkitės iš saulės energijos pagamintą elektrą. Iš saulės parkuose arba tiesiog jūsų kiemuose įrengtų saulės kolektorių gaunama elektra sumažina elektros kainą netgi tris kartus. Būtent todėl čia, vienu šūviu nušaunate du zuikius – prisidedate prie ekologijos, investuojate, galite gauti valstybės paramą ir mokate mažiau už energiją, naudodami atsinaujinantį išteklių.

Sumažindami elektros suvartojimą padėsite ne tik savo piniginei, bet ir gamtai – atsakingai ir taupiai naudodami elektros prietaisus ne tik džiaugsitės mažesnėmis sąskaitomis už elektrą, bet ir prisidėsite prie klimato kaitos mažinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *