Lietuva sparčiai žengia į priekį, diegdama inovatyvius tvarios energijos gaminimo būdus. Saulės elektrinės – vienas iš efektyviausių būdų gaminti švarią elektrą. Kai Lietuvos vyriausybė pradėjo remti saulės energetikos projektus, sparčiai ėmė daugėti jėgainių savininkų. Šiuo metu savarankiškai elektros energija apsirūpinančių namų ūkių yra 5913 ir šis skaičius nuolat auga. Vyriausybės teikiama parama tampa svariu pretekstu tapti elektros energijos gamintoju. Neseniai, liepos 31 dieną baigėsi kvietimas teikti paraiškas kompensacijai gauti, norintiems įsigyti nutolusias saulės elektrines. Nuo spalio 1 dienos prasidės kvietimas teikti paraiškas nuosavų namų savininkams, įsirengti elektrines ant namų stogų ar žemės. Paramos dydis siekia apie 30 % jėgainės vertės.

Saulės elektrinės kartu su „Antakalnio panorama“ būstu

Butų ir kotedžų statybas plėtojančios įmonės vis dažniau susidomi saulės energetika. Vienas iš pirmųjų šalyje projektų – „Antakalnio panorama“, kuris savo klientams, kartu su butais siūlo įsigyti 2 kW galingumo nutolusias elektrines, esančias Kuršėnų saulės parke. „Šis bendradarbiavimas su gyvenamųjų namų projektais pirmas Lietuvos rinkoje, kurį paskatino noras vartotojams pasiūlyti naujovę, tuo pačiu skatinti išbandyti ir pradėti naudoti energiją, draugišką aplinkai“. – sako projekto plėtros vadovas Martynas Žibūda. „Antakalnio panorama“ klientams, įsigijusiems būstą su jėgaine, elektros kainos sumažės tris kartus. Jeigu šeima moka 50 eurų už mėnesio elektros išlaidas, tai su jėgainės generuojama energija išlaidos sumažėtų iki 18,67 euro. „Antakalnio panorama“ gyventojai gaus 2 kW saulės elektrines, kurių garantinis laikotarpis 25-30 metų. Tokios galios energijos pilnai užtenka 2 kambarių buto gyventojams.

Saulės elektrinės esančios Kuršėnų parke priklauso saulės energetikos įmonei „Saulės grąža“. Tai trečiasis toks parkas Lietuvoje, kuris pradės veikti nuo lapkričio 30 dienos.

Saulės elektrinės ant namo stogo

2020 metais jau pasibaigė terminas, kompensacijai gauti už nutolusių elektrinių įsigijimą. Nuosavų namų savininkai raginami teikti paraiškas nuo spalio 1 dienos ir jau kitais metais džiaugtis jėgainėmis ant savo namo stogo ar žemės. Saulės elektrinės iki 10 kW – tai didžiausia galia namų ūkiams, už kurias mokama parama. Tiek energijos užtenka ne tik apšildyti namą elektra, bet ir elektromobiliui pakrauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *