sodasirnamas
Photo by Valeriya Kobzar on Pexels.com

Turėti gražų sodą, pilną įvairiausių augalų, medžių, krūmų ir gėlių, gali kiekvienas. Gražus ir estetiškas sodas nereikalauja didžiulių investicijų į įrankius, užtenka vos keletos pagrindinių, padėsiančių sodo erdvę paversti akį traukiančią ir jaukia.

Visų pirma, norint apsaugoti rankas ir nagus nuo pažeidimų ir žemių, reikėtų įsigyti pirštines, skirtas naudoti sodo darbams atlikti. Svarbu, kad jos būtų iš patvarios medžiagos, kuri būtų atspari vandeniui, bet pralaidi orui, kad neprakaituotų ir nepritrintų pūslelių. Ilgesnės pirštinės padeda apsaugoti riešus ir dilbius nuo įbrėžimų ir neleidžia patekti žemėms į jų vidų.

Kitas, bene vienas svarbiausių sodo priežiūros daiktų yra kastuvas. Tai universalus įrankis, be kurio sodo priežiūra būtų praktiškai neįmanoma. Jo plokščia geležtė ir tvirta rankena padeda kasti duobes, perkelti dirvą, persodinti augalus ir net piktžoles iškasti. Kastuvų būna įvairių nuo kvadratinių, apvalių, iki visiškai plokščių. Iš aukštos kokybės medžiagų gaminti kastuvai tarnauja ilgus metus.

Grėblys turėtų būti įtrauktas, norint užtikrinti, kad sodo priežiūra būtų dar efektyvesnė. Šis įrankis yra itin svarbus norint palaikyti švarą ir tvarką sode ar kieme. Jis sukonstruotas taip, kad griebojant, nuo žemės būtų surinkti lapai, nupjauta žolė, vaisiai nukritę nuo medžių ar net šiukšlės. Grėbliai taip pat naudojami lyginant daržus, ruošiant lysves sėkloms sodinti bei skleidžiant mulčią. Kadangi grėbliai yra gana lengvi ir lengvai manevruojami, tinka įvairiausiems sodo darbams atlikti.

Kasimo šakės puikiai praverčia dirvai apversti ir aeruoti. Taip pat naudojamos šakniavaisiams kasti, kompostui ir šienui perkelti iš vienos vietos į kitą. Šakės padeda ne tik sumažinti dirvos suspaudimą, bet ir pagerinti daržo ar sodo drenažą ir bendrą dirvos būklę.

Sodo žirklės, dar vadinamos sekatoriais, genėtuvais arba genėjimo žirklėmis, yra neatsiejama sodo priežiūros dalis. Sekatoriai yra  skirti krūmams, gėlėms ir smulkioms šakoms genėti ir formuoti. Aukštos kokybės sekatoriai, turi aštrius ašmenis, kurie kiek įmanoma mažiau pažeidžia augalus. Kai kurie modeliai netgi turi ergonomiškas rankenas, kad būtų patogu naudotis, tad verta tokių paieškoti.

Kirvis yra nepakeičiamas, tokiems sodo darbams, kaip malkų kapojimas, norint užsikurti laužą ar mažų medžių kirtimas. Kirvis turi aštrius ir patvarius ašmenis bei tvirtą rankeną, tad jo naudojimas yra saugus ir efektyvus. Tai yra universalus įrankis, todėl būtinas prižiūrint sodą ar tvarkant miškingas vietoves sode.

Ieškantiems išbandytų ir kokybiškų sodo priežiūros įrankių sodasirnamas.lt gali pasiūlyti platų asortimentą. Greitas 1-2 dienų pristatymas, saugūs apmokėjimo būdai bei ypatingi pasiūlymai laukia jūsų, tad paskubėkite rinktis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *