Jeigu svarstote apie paskolą, kredito skaičiuoklė gali būti labai naudinga. Asmeninės paskolos skaičiuoklė leidžia automatiškai apskaičiuoti mėnesinės įmokos sumą: įvesdami paskolos sumą apie savo paskolą, kad sužinotumėte, kokia yra jūsų mėnesinė įmoka.

Kaip skaičiuojamas kreditas

Kreditas gali būti apskaičiuojamas gana skirtingai, nes paskolas Lietuvoje tiekia ne vienas bankas. Vis dėlto, verta atkreipti dėmesį į šiuos rodiklius:

  • Jūsų mokėjimų istorija sudaro 35 proc. jūsų rezultato.
  • Kiek esate skolingi už paskolas ir kredito korteles, sudaro 30 proc. jūsų rezultato.
  • Jūsų kredito istorijos ilgis sudaro 15 proc. jūsų balo.
  • Turimų paskyrų tipai sudaro 10 proc. jūsų balo.
  • Pastaroji kredito veikla sudaro paskutinius 10 procentų.

Kaip apskaičiuoti būsto paskolos įmokas

Hipotekos mokėjimų skaičiavimas yra sudėtingas, tačiau tinkama kredito skaičiuoklė leidžia greitai ir lengvai atlikti šią matematikos problemą.

Jeigu domina kredito skaičiuoklė būsto įsigijimui, pirmiausia, šalia vietos, pažymėtos „Namo kaina“, įveskite kainą (jei perkate) arba dabartinę savo būsto vertę (jei refinansuojate).

Skiltyje „Įmoka“ įveskite pradinio įnašo sumą (jei perkate) arba turimą nuosavybės sumą (jei refinansuojate). Pradinė įmoka yra grynieji pinigai, kuriuos iš anksto sumokate už būstą, o būsto kapitalas yra būsto vertė, atėmus jūsų skolą. Galite įvesti sumą eurais arba pirkimo kainos procentą, kurią ketinate išleisti.

Tada pamatysite „Paskolos trukmė“. Pasirinkite terminą – dažniausiai 30 metų, bet galbūt 20, 15 ar 10 – ir kredito skaičiuoklė sureguliuos grąžinimo grafiką.

Galiausiai laukelyje „Palūkanų norma“ įveskite normą, kurią tikitės mokėti. Kredito skaičiuoklėje numatytasis dabartinis vidutinis kursas, bet jūs galite koreguoti procentą.

Kai įvesite šiuos skaičius, dešinėje bus rodoma nauja pagrindinės sumos ir palūkanų suma. Kredito skaičiuoklė taip pat apskaičiuoja nekilnojamojo turto mokesčius, būsto savininkų draudimą ir namų savininkų asociacijos mokesčius. Pirkdami paskolą galite redaguoti šias sumas arba net nekreipti į jas dėmesio – šios išlaidos gali būti įtrauktos į jūsų sąlyginio deponavimo mokėjimą, tačiau jos neturi įtakos jūsų pagrindinei sumai ir palūkanoms, kai tyrinėjate savo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *