Saulės jėgainės darosi vis populiaresnės, kadangi tai moderni inžinerijos dalis. Kadangi atsiranda žmonių , kurie dar nežino nieko apie jas, todėl mes jums papasakosime. 

Kas yra saulės jėgainės?

Saulės jėgainės yra įrenginiai, kurie sugeba paimti tiesioginę arba netiesioginę saulės šviesą ir tuomet ją paversti į elektros energiją. Reikia nepamiršti, kad saulės jėgainės turi ne vieną tipą, todėl žmonės jas gali panaudoti skirtingiems dalykams. 

Fotovoltinės jėgainės

Kiekviena fotovoltinė jėgainė naudoja didelius fotovoltinius elementus, kurie gauna saulės šviesą, o tuomet ją paverčia į tinkamą elektros energija. Tokio tipo saulės jėgainės yra populiarios tarp gyvenamųjų namų, kadangi jas tiesiog galima įmontuoti ant savo namų stogo ir dėl to jums nereikės turėti laisvos žemės, kad jas pastatyti. Tačiau svarbu paminėti, kad saulės jėgainės yra dviejų skirtingų formų.

  • Plonos plėvelės saulės jėgainės – tokio tipo jėgainė yra gaminama iš skirtingų plėvelių, kurios sugeria šviesą iš įvairių elektromagnetinių bangų spektro. Tokio tipo jėgainės pagaminamos naudojant amorfininį silicį, kadmio telūridą, vardio indžio diselindą. Dažnas atvejis, kad plonos plėvelės saulės jėgaines žmonės integruoja į statybines medžiagas.
  • Kristalinės saulės jėgainės – pagal pavadinimą galima pamatyti, kad šios jėgainės yra pagaminamos iš kristalinio silicio. Jeigu planuojate įsigyti tokias jėgaines, turėtumėte žinoti, kad monokristalinės versijos yra efektyvesnės už kitas apie 20 procentų, bet jos ir kainuoja šiek tiek brangiau. 

Su šio tipo saulės jėgainėmis yra gaminamos elektros energijos, kurias mes galime teikti tiesiogiai į tam tikrą tinklą arba ją kaupti baterijose. Saulės jėgainės naudojančios šio tipo plokštes turi skirtingus komponentus. Dažnai šios saulės jėgainės yra jungiamos prie išorinio elektros tinklo. Kadangi technologijos darosi vis modernesnės, todėl mes galime stebėti savo saulės jėgaines su stebėjimo sistemomis ir jas kontroliuoti. Kiekviena saulės jėgainė sugeba gautą saulės šviesą paversti į saulės energiją. Jėgainės nuolatos generuoja nuolatinę srovę, o jos įtampa siekia iki 1500 v.

Saulės moduliai skiriasi nuo kitų saulės jėgainių, nes jos naudoja fotoefektą ir nereikalauja kitų įrenginių. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *