vėdinimas

Statant namą ir tvarkant gerbūvį, ekonomiškumo ir taupumo klausimas išlieka vienas svarbiausių, todėl šeimininkai neretai stengiasi kai kuriuos darbus atlikti patys. Ne išimtis ir vėdinimo sistemos įrengimas. Tačiau prieš priimant sprendimą, imtis šio darbo savarankiškai, svarbu gerai įsivertinti savo žinias ir sugebėjimus. Tikslumas yra labai svarbus įrenginėjant vėdinimo sistemą, kurios veikimas priklauso nuo taisyklingai atliktų darbų.

Savarankiškas vėdinimo sistemos įrengimas nebus toks sudėtingas jei turite projektą. Jį geriausiai  parengti gali šios srities specialistai, ypač jei kalbama apie oro tiekimo-šalinimo sistemas, kurių įrengimo metu, tenka įvertinti daugybę įvairių faktorių. Atliekant apskaičiavimus, svarbu atkreipti dėmesį į reikalavimus oro apykaitai tam tikrose patalpose, gyventojų skaičių, kambarių išdėstymą ir kitus niuansus, kurie turi įtakos tinkamam vėdinimo įrengimui.

Mūsų klimato sąlygose, tinkamiausias vėdinimas yra užtikrinamas priverstinėmis oro tiekimo-šalinimo sistemomis. Jų įrengimui yra svarbu išrinkti patalpas pagrindiniams įrenginiams (šildymo katilui arba rekuperatoriui) ir numatyti vietas ortakių išvedimams. Dažniausias oro tiekimui ir šalinimui įrengiami du kanalai priešingose kambario pusėse. Vėdinimo sistemoms naudojami plastikiniai arba aliumininiai vamzdžiai ir jungtys, kurių pagalba kanalai nuo pagrindinio agregato nuvedami iki oro tiekimo ir šalinimo angų.

Natūrali vėdinimo sistema įrenginėjama panašia. Čia svarbu sukurti tokias sąlygas, kad oras galėtų netrukdomai cirkuliuoti ir keistis. Tam sienose įrengiami specialus kanalai, kuriais oras keliauja tarp kambarių. Visas judėjimas atsiranda dėl tankio skirtumų tarp šalto ir šilto oro masių.

Vėdinimo sistema vaidina labai svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime. Nuo kokybiško ir švaraus oro priklauso mūsų savijauta, sveikata ir gyvenimo kokybė. Būtent dėl šių priežasčių labai nedaug žmonių renkasi savarankiškai įrenginėti vėdinimo sistemas ir paveda šiuos darbus profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *