Nėštumas yra ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Tačiau daugelis būsimų motinų ima nerimauti. Visiškai normalu, kad laimės ir džiaugsmo kupinas vaikelio gimimo laukimo laikas atneša ir nežinomybės bei baimės jausmus. Kokios mintys dažniausiai sukelia neigiamas besilaukiančių moterų mintis?
Kiekviena būsima mama bijo ne tik dėl savo būsimo vaikelio, bet ir savo būklės, būsenos ir, apskritai, tolimesnio gyvenimo. Daugeliui moterų nerimą kelia pats gimdymas. Šis nerimas dažniausiai yra susiję su tuo, ar viskas vyks pagal planą. Daugelis moterų taip pat bijo persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, ypač jei tai jau yra kartą įvykę. Labai svarbu palaikyti būsimas mamas ir nenuvertinti jų abejonių ar baimių. Kita vertus, jei laukiatės kūdikio, nepamirškite apie savo baimes pasakyti gydytojui ir akušerei.
Baimė persileisti
Persileidimas dažniausiai įvyksta ankstyvose nėštumo stadijose, kai daugelis moterų dar nežino apie šią būklę. Vėlesnėmis nėštumo savaitėmis persileidimų dažnis gerokai sumažėja. Dažniausiai jie yra susiję su genetiniais defektais, kuriems jūs, kaip būsima mama, praktiškai neturite įtakos. Tačiau verta pradėti vartoti folio rūgštį dar prieš pastojimą, kuri teigiamai veikia vaiko nervų sistemos vystymąsi ir sumažina tokių defektų, kaip anencefalija, riziką. Be to, pirmosiomis nėštumo savaitėmis neturėtumėte vartoti alkoholio ir vengti rentgeno spindulių. Svarbu visada atsiminti, kad persileidimas nebūtinai reiškia, kad ateityje tai gali pasikartoti.
Nenormalūs ultragarsinio tyrimo rezultatai
Prenatalinė diagnostika nėštumo metu yra nepaprastai svarbi. Ultragarsinių tyrimų dėka galima pakankamai anksti nustatyti galimus defektus ir pradėti gydymą procedūros metu. Daugelis moterų bijo kitokių ultragarso rezultatų. Labai svarbu pasirinkti patyrusius specialistus, kurie apžiūros metu nepraleis nė vienos smulkmenos. Taip pat reikia atsiminti, kad tai yra subjektyvus tyrimas ir, nepaisant vis geresnės ginekologų įrangos ir įgūdžių, jis nesuteikia 100% tikslumo. Dėl šios priežasties rinkoje yra papildomų neinvazinių ir invazinių tyrimų, kurie patvirtintų arba paneigtų anksčiau nustatytą diagnozę. NIPT galite atlikti čia: https://www.placenta.lt/nipt-neinvaziniai-prenataliniai-tyrimai/. Tačiau didžioji dauguma nėštumų būna nekomplikuoti ir prieš atliekant tyrimą tikrai nereikėtų galvoti apie blogiausią.
Priešlaikinio gimdymo baimė
Daugelis nėščių moterų nerimauja, kad jų kūdikis gims neišnešiotas. Nepaisant perinatalinės medicinos tobulėjimo, priešlaikinis gimdymas vis dar yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria ginekologai ir akušeriai. Yra būdų, kaip išvengti priešlaikinio gimdymo, tačiau specialistų nuomonės kol kas dviprasmiškos. Priešlaikinis gimdymas dažniau pasitaiko dvynių nėštumų metu ir kai nėštumas komplikavosi, esant diabetui ar hipertenzijai. Sveiko, nekomplikuoto nėštumo metu taip pat yra šiokia tokia rizika susilaukti neišnešiotų kūdikio, tačiau ji nėra didelė. Reikia stebėti savo kraujospūdį, rūpintis mityba ir kūno svoriu bei atlikti visus rekomenduojamus tyrimus. Be to, dabartinė naujagimių priežiūra neišnešiotiems kūdikiams yra labai aukšto lygio, tad nėra ko jaudintis.
Gimdymo skausmo baimė
Gimdymo skausmas laikomas vienu stipriausių moters patiriamų skausmų. Būtent todėl, girdėdamos gimdymo istorijas, daugelis būsimų mamyčių labai bijo gimdymo skausmo. Tačiau kiekvienas žmogus turi skirtingą skausmo supratimą. Be to, šiais laikais kiekviena gimdanti moteris turi teisę į skirtingų tipų nuskausminamuosius.