Paplitusi klaidinga nuomonė, kad kambarinėms katėms nereikia eiti pas veterinarą. Nors tiesa, kad užkrečiamosiomis kačių ligomis dažnai užsikrečiama kontaktuojant su išorinio pasaulio gyvūnais, vis dėlto yra daug priežasčių, dėl kurių kambarinėms katėms svarbu reguliariai lankytis pas veterinarą – nuo teisiškai privalomų vakcinų skyrimo iki problemų, kol jos dar nepavirsta nepagydomomis.
Kodėl kambarinėms katėms reikia pas veterinarą?
Kambarinės katės gali susirgti daugybe ligų ir būklių, kurios neturi nieko bendra su išoriniu pasauliu, pvz., svorio, hormonų problemų, genetinių būklių, navikų ir kitų negalavimų, todėl joms svarbu reguliariai lankytis pas veterinarą. Be to, net jei jos niekada neišeina iš namų, kambarines kates gali paveikti išorinis pasaulis, ypač jei jos susiduria su kitais lauke išeinančiais augintiniais, pavyzdžiui, jūsų šunimi. Įtaką daro kažkieno augintinis, kuris ateina aplankyti arba globotinis augintinis. Graužikai taip pat gali tapti namų ūkio dalimi be jūsų žinios. Galiausiai net jūs ir jūsų šeimos nariai gali netyčia pritraukti pavojų iš išorės.
Kaip dažnai kambarinės katės turėtų eiti pas veterinarą?
Kaip dažnai jūsų kambarinė katė turi lankytis pas veterinarą, gali skirtis priklausomai nuo jūsų katės amžiaus.
- Jauni kačiukai turėtų lankytis pas veterinarą kartą per mėnesį, kol jiems sukaks 4 mėnesiai. Maždaug tuo metu jie turėtų baigti visas būtinas kačiukų vakcinacijas. Kai jiems sukanka šeši mėnesiai, tinkamas metas atvesti juos sterilizuoti arba kastruoti. Po to jiems paprastai nereikės kito apsilankymo sveikatingumo centre, kol jiems sukaks 1 metai ir jie bus laikomi suaugusia kate.
- Suaugusios kambarinės katės idealiu atveju turėtų apsilankyti pas veterinarą, kad atliktų sveikatos patikrinimus kas 6 mėnesius. Tai padės veterinarui pažinti jūsų katę, jos įprastą elgesį ir svorį. Taip veterinarijos gydytojas greičiausiai anksti pastebės ligas, jei jose yra kokių nors svyravimų. Stebėti savo katės sveikatą labai svarbu, kad būtų išvengta problemų, kol jos netaps rimta sveikatos problema.
- Vyresnio amžiaus katės, 7–9 metų ir vyresnės, turėtų būti tikrinamos bent kas 6 mėnesius ir dažniau, jei jos turi kokių nors sveikatos problemų. Daugelis vyresnio amžiaus gyvūnų ligų, pvz., nutukimas ir inkstų ar kepenų problemos, tampa įprastos, todėl svarbu juos dažnai tikrinti, kad veterinarijos gydytojas galėtų juos kuo greičiau stebėti ir gydyti. Kai jūsų katė tampa 15 metų ir vyresnė, ji laikoma senatve ir kas 3 mėnesius turėtų apsilankyti pas veterinarą.
Jei turite naują gyvūnėlį arba norite patikrinti jau turimo gyvūno sveikatos būklę užsukite drvet.lt.