Mūrinių gyvenamųjų namų statybų bumas palengva užleidžia vietą mediniams pastatams. O greta įprastos medienos statybinių medžiagų sau vietą vis intensyviau išsikovoja degintos medienos statybinė produkcija, kurią galima naudoti ne vieno pastatų išorėje, bet ir jų vidaus apdailoje. Tam naudojama japoniško kedro, raudonojo kedro, ąžuolo, pušies, eglės ir kipariso deginta mediena.
Kas yra medienos apdeginimo technologijos pradininkai ir kuo ji išsiskiria įprastos medienos atžvilgiu?
Japonai amžių bėgyje sukūrė įspūdingą technologiją, kuri medienos apdeginimo būdu ją apsaugo nuo ugnies ir vandens stichijų keliamo pavojaus, puvimo ir mediena mintančių kenkėjų. Galutinis šios procedūros variantas – mediena ne tik įgyja išskirtinių savybių, bet ir įgauna labai savitą, malonią akiai išvaizdą. Japonai šią patikimą technologiją pradėjo taikyti praktikoje beveik prieš tris šimtus metų.
Japoniškas medienos paruošimo procesas labai paprastas – iš pradžių mediena apdeginama, paskui atvėsinama, po to kruopščiai nuvaloma ir padengiama natūralios prigimties aliejumi. Šitaip apdorota mediena mažiausiai gali pasitarnauti daugiau nei aštuoniasdešimt metų, o tai reiškia, kad jos tikrai užtektų vienam žmogaus amžiui.
Su kuo galima derinti degintos medienos lentas arba dailylentes?
Deginta mediena tinka viskam – ir namo fasado, ir jo interjero apdailai. Kadangi Lietuvos klimatas yra nelabai tinkamas pastatų ilgaamžiškumui dėl nuolatinių temperatūros ir oro drėgnumo svyravimų, todėl statybose stengiamasi naudoti kuo ištvermingesnes medžiagas. Kol mūsų dar nebuvo pasiekusi informacija apie stebėtinas degintos medienos savybes, tol statybose pastatų apdailai būdavo naudojamas plastikas arba medienos imitacija. Tačiau dabar tam reikalui jau yra plačiai naudojama deginta mediena. Ją kuo puikiausiai galima derinti su metalu, stiklu arba betonu, šie deriniai savo bendra kompozicija apdailai suteikia savotiško švelnumo ir modernumo ir sukuria išskirtinį estetinį stilių.
Kokiomis savybėmis saikingai naudojama ugnis apdovanoja medieną?
Kaip jau minėjome, apdeginta mediena garsėja savo praktinėmis savybėmis ir lengva priežiūra. Ji ypatingai pritraukia naujų statybų besiimančių asmenų dėmesį, dėl to kad ji leidžia imtis netradicinių, kūrybiškai ypatingų sumanymų. Medienos apdeginimo technologija ne tik padaro lentas ilgaamžėmis, bet ir paryškina jų nepakartojamas vidines tekstūras. Priklausomai nuo to, kokiu smarkumu buvo deginama lenta, kiek kartų ji buvo valyta ir kokio tirštumo natūralia alyva ji buvo ištepta, priklauso ir jos atspalvio išskirtinumas.
Kokiose pastato vietose labiausiai pritiktų deginta mediena?
Kadangi deginta mediena savo stilistika yra labai savita ir estetiška, ją galima labai plačiai naudoti. Ja galima dekoruoti ir sienas, ir lubas. Degintos medienos dailylentės itin gerai žiūrisi ant šlaitinių lubų. Natūralumo efektas degintai medienai leidžia lengvai įsilieti net į skirtingų stilių interjerą, suteikti namams jaukią ir darnią aplinką. Daugiau informacijos apie degintą medieną ir tai, kas gali jus ja aprūpinti, ieškokite interneto svetainėje: Sugibanwood.