Biokuras – tai kurui naudojama medžiaga, kuri gaminama iš biomasės atliekų ir vis intensyviau įsitvirtina mūsų gyvenime, kaip atsinaujinantis energijos šaltinis, kuris nepriskiriamas iškastinio kuro rūšims. Biokurą galima išgauti iš tokių organinių medžiagų kaip, žemės ūkio arba miškininkystės produktų atliekų. Dabartiniu metu iš biokuro gaunama energija labai plačiai naudojama visoje Europoje, nes tai efektingai prisideda prie šiltnamio efekto mažinimo proceso.

Kokie yra biokuro naudojimo privalumai?

Vienas pagrindinių biokuro privalumų yra tai, kad jis degdamas į aplinką neišskiria tokių nuodingų medžiagų, kaip siera ir gyvsidabris, taip prisidėdama prie sveikesnės aplinkos formavimo. Kadangi šios rūšies kuro teikiama energija garantuoja nuolatinį šilumos ir elektros energijos tiekimą, tai sąlygoja ne tik ekologinį, bet ir ekonominį stabilumą, kas apsaugo nuo galimų stichinių nelaimių

Kokia biokuro rūšis šiuo metu yra laikoma pačia populiariausia?

Pačia populiariausia šiuolaikine biokuro rūšimi yra laikomos iš medienos atliekų gaminamos granulės. Jų gamybai naudojamos pjuvenos, gautos pjaustant įvairių rūšių medieną, gaminant baldus arba ruošiant statyboms reikalingas detales. Granulės yra vertinamos už tai, kad jų drėgmės lygis itin mažas, o tankis labai didelis. Šios jos savybės prilygsta aukštos kokybės akmens angliai. Medienos atliekų granulės yra specialiai pritaikytos visų rūšių šildymo sistemoms, yra labai talpios, todėl neužima daug vietos jų sandėliavimo patalpose. Jas patogu transportuoti. Iš jų išgaunama ekologiškai švari ugnis, joms sudegus lieka labai mažai pelenų.

Už kokias savybes yra giriami iš medienos atliekų spausti briketai?

Savo savybėmis medienos briketai mažai kuo nusileidžia granulėms. Jų drėgmės ir tankio lygis yra beveik toks pat, kaip ir granulių. Tačiau skiriasi savo dydžiu, todėl yra skirti kieto kuro katilams ar krosnims. Jiems sandėliuoti reikia daugiau vietos, tačiau ne tiek daug, kiek įprastoms malkoms. Medienos briketai, kaip ir granulės, išspinduliuoja daugiau šilumos energijos ir tuo pačiu palieka labai mažai pelenų, paskui juos galima panaudoti augalų tręšimui. Be to, jie dega labai tolygiai ir ilgą laiką. Degimo metu beveik nėra išskiriama suodžių. Tiesa, išgaunamo karščio kiekis priklauso nuo to, iš kokio medžio atliekų yra suspaustas briketas.

Iš kokios medienos pagaminti briketai būna patys kaitriausi?

Didesniu kaitrumu pasižymi iš beržo, uosio medienos pagaminti briketai. Tačiau patys kaitriausi tarp visų rūšių medienos yra ąžuolo briketai, jie garsėja labai didele energetine verte ir ekologiniu švarumu. Be to, šios rūšies briketai tinka visų rūšių kieto kuro katilams, jais galima kūrenti ir židinį. Kadangi jie yra labai kaitrūs, jų pakanka ir mažesnio kiekio, kad šiluma būtų galima ilgai džiaugtis, nes ąžuolo medienos briketai degdami išskiria net 19420 Kj/kg. šiluminės energijos, o ir jų kaina tikrai yra racionaliai pamatuota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *