advokataiLietuva yra pasaulyje žinoma ne tik dėl gintaro ar krepšinio, bet ir dėl liūdnos statistikos – čia nusižudo labai daug žmonių. Dauguma žmonių nusižudo ne dėl beviltiškos sveikatos būklės ar problemų, o susidūrę su paprasčiausiais gyvenimiškais trikdžiais: bankrutuojančiu verslu, skolomis, asmeniniais santykiais ir t.t.

Jei jiems laiku būtų suteikiama pagalba, savižudybių mažėtų. Advokatai prie to prisideda taip pat gana svariai, ne tik savižudybių prevencijos organizacijos ir pagalbos linijos. Kaip?

Turinys internete

Niekas nesusimąsto, kad kuo daugiau informacijos apie tam tikrų problemų sprendimą žmonės gali rasti, tuo menkesnė ta problema atrodo. Tada akivaizdu – pagalbos galima rasti ir patiems. Tokiu būdu mažėja savižudybių dėl žlungančio verslo ar finansinių nusikaltimų. Advokatas gali padėti išgyventi tokius procesus, be to dabar Lietuvoje bankrutuoti gali ir asmenys. O tai jau ne pasaulio pabaiga, kuri dažnam sukelia labai blogų minčių – žudytis. Advokatai rašo nemažai straipsnių, kuriuose atskleidžia, kaip išspręsti tam tikras teisines problemas. Tokia informacija yra labai naudinga, nors ji ir netiesioginė pagalba.

Nemokamos teisinės konsultacijos

Pasaulyje labai populiarus būdas padėti žmonėms, kurie negali apmokėti brangaus advokato valandinio honoraro. Tiesa, nemokamos konsultacijos tik pradžia, po jų seka ilgas procesas, tačiau nusivylusiam žmogui tai gali būti rimta vilties kibirkštis ir reali pagalba. Kokia nauda iš to advokatui? Greičiausiai jis gaus klientą ateityje ir iš jo uždirbs. Taip pat jam gali pasitaikyti įdomi byla, kuri turi tendencijų eiti iki ES teismų, o tai jau rimta reklama ir puikus būdas sustiprinti savo reputaciją. Noras padėti žmonėms – ne pagrindinė, bet labai svarbi priežastis.

Darbas su įmonėmis

Advokatai ir jų teikiamos teisinės paslaugos atstovauja ne tik privačius asmenis, bet ir įmones. Jie nuolatos bendrauja su vadovais, akcininkais, finansininkais, atsakingais darbuotojais. Visa tai yra reali pagalba šiems žmonėms, kurie patiria itin didelį stresą įmonių veikloje. Nesvarbu, ar tai tik teisinis ginčas dėl logotipo panašumų, ar neapmokama skola, ar įmonės reorganizavimas – stresą jaučia visi ir jis daro savo. Advokatai tą stresą iš dalies perima ant savo pečių. Aišku, už tai turi būti dosniai mokama. Advokatas – savo srities profesionalas. Jis ilgai mokosi suvaldyti stresines situacijas tiek teisininkų mokyklose, tiek savo praktikoje. Dėl to šie žmonės gali padėti tai padaryti kitiems ir taip išgelbėti keletą gyvybių. Apie tai visuomenė paprastai nieko nežino, nes tai asmeniška, nevieša. Tačiau tikrai yra nemažai atvejų Lietuvoje ir pasaulyje, kai advokatai buvo tiesiogiai atsakingi už išgelbėtas gyvybes. Gaila, kad pasitaikė ir priešingų atvejų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *