Ne paslaptis, kad darbdaviai, norėdami susidaryti kuo tikslesnį kandidatų į darbo poziciją portretą, kartais pasidomi aplikuojančiais dar prieš susitikimą. Tai daroma toli gražu ne dėl smalsumo, o dėl noro apie kandidatus turėti kuo daugiau informacijos. Juk personalo atranka, kai į pokalbį kviečiami tik gerą įspūdį palikę kandidatai, leidžia tiek ieškantiems darbuotojo, tiek ieškantiems darbo sutaupyti savo brangų laiką. Na, o mes patarsime kokia informacija, kurios nerasite kandidato CV, gali būti naudinga.

Socialiniai tinklai

Ne mažai informacijos apie kandidatus galima rasti jų socialinių tinklų paskyrose. Beje, dažnai darbuotojų paieška ir personalo atranka organizuojama socialinių tinklų kanalais. Na, o jei socialiniai tinklai naudojami tik įspūdžiui apie kandidatą susidaryti, juose gali būti aktuali tiek su darbu, tiek su laisvalaikiui susijusi informacija apie kandidatą.

Buvusios darbovietės

Daugiausia informacijos apie kandidatą gali suteikti buvę jo darbdaviai ar kolegos. Jei jums aktualūs šie atsiliepimai, galite susisiekti su buvusiomis kandidato darbovietėmis. Žinoma, jūsų klausimai turi būti subtilūs ir korektiški. Na, o jei atsiliepimai apie kandidatą bus tik teigiami, galite būti tikri, kad personalo atranka bus sėkminga ir rezultatyvi.

Organizacijos

Jei kandidatas priklauso kokiai nors organizacijai ar klubui, apie kandidatą galite pasidomėti ir šiais kanalais. Jei svarstote, kaip turėtų skambėti jūsų užklausa susisiekus su organizacija, galite paprasčiausiai informuoti, kad atliekama personalo atranka, kurioje dalyvauja kandidatas ir norite gauti papildomų atsiliepimų.

Universitetas

Jei kandidatas priklauso jaunajai specialistų kartai, galite susisiekti su universiteto, kuriame studijavo kandidatas, atstovais. Dažniausiai universiteto bendruomenės mielai išreiškia savo nuomonę apie gerą reputaciją turinčius absolventus.

Žinoma, norint gauti informacijos apie konkretų asmenį, ne visi keliai yra atviri. Kai kuriais atvejais informacija gali būti nesuteikiama dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo nuostatų. Tačiau bendraujant mandagiai ir korektiškai bei pateikiant ne itin asmeninius klausimus apie kandidatą, paprastai gautos informacijos pakanka norint susidaryti įspūdį apie į darbo vietą aplikuojantį asmenį. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *