Kiekviena moteris svajoja apie minkštas ir švelnias lūpas. Tačiau žiemą realybė gali būti visai kitokia, ypač jei prieš išeidamos į žvarbesnį orą dažnai tiesiog pamirštame pasirūpinti savo lūpomis. Dėl šalčio, vėjo poveikio jos pradeda džiūti, skeldėti, šerpetoja.

Lūpų oda – jautresnė net ir už veido, nes lūpos neturi apsauginio sluoksnio, prakaito ir riebalų liaukų. Antra, lūpų audiniuose beveik neaptinkama ir pigmento melanino, saugančio nuo ultravioletinių spindulių.

Dėl to lūpos yra itin jautrios žvarbaus oro, neigiamos temperatūros, vėjo, saulės poveikiui. Negana to, jas neigiamai veikia sausas patalpų oras: jis daro panašią įtaką kaip ir šaltukas.

Tad kaip žiemą saugoti lūpas ir kokios priemonės tinkamiausios šaltuoju metų laiku? 

Kokias lūpų priežiūros priemones rinktis žiemą, o kurių vengti?

Priemonė Nr. 1 – lūpų balzamas. Geriausia, jei žiemą naudojamas lūpų balzamas sudėtyje turės simondsijų, migdolų, kokosų ar sviestmedžių aliejų, kurie puikiai drėkina ir maitina jautrią lūpų odą. Svarbiausia prieš keliaujant į lauką lūpas pasitepti storu balzamo sluoksniu.

Naminės lūpų kaukės. Lūpas galite patepti medumi, geros kokybės nerafinuotu šalto spaudimo aliejumi ir kitomis panašiomis priemonėmis. Be to, galite lūpas švelniai pamasažuoti tiesiog pirštais ar dantų šepetuku sukamaisiais judesniais.

Rekomenduojama vengti ilgai išliekančių lūpų dažų ir akių kontūrų pieštukų, ypač sudėtyje turinčių kvapiklių. Šios priemonės gali tik dar labiau išsausinti ir taip drėgmę praradusią lūpų odą. Žiemai tinkamesnė priemonė – lūpų blizgis arba lūpų balzamas su atspalviu.

Geras lūpų balzamas: kokių dar komponentų ieškoti jo sudėtyje?

Viena efektyviausių priemonių, užtikrinanti lūpų grožį ir sveikatą – lūpų balzamas. Tačiau šiuolaikinėje rinkoje jų yra begalės rūšių. Todėl norėdamos išsirinkti geriausią produktą iš kelių dešimčių, paprastai aptinkamų vienos fizinės ar elektroninės parduotuvės asortimente, būtinai skaitykite etiketes ir ieškokite, ar jose puikuojasi šie ingredientai:

  • Alavijų ekstraktas mažina uždegimus, puikiai drėkina.
  • Alyvuogių aliejus puikiai drėkina lūpas, suteikia joms elastingumo.
  • Bičių vaškas veikia kaip emulsiklis ir kaip drėgmę odoje užrakinanti bei išlaikanti medžiaga.
  • Glicerinas lūpas minkština ir drėkina bei sukuria apsauginį odos barjerą, saugantį nuo žalingo aplinkos poveikio.
  • Kakavos sviestas lūpoms suteikia minkštumo, švelnumo, pasižymi senėjimą stabdančiu ir ląsteles atkuriančiu poveikiu.
  • Kokosų aliejus puikiai drėkina, minkština lūpų odą, sumažina perštėjimą nušalus.
  • Migdolų aliejus – tobulas minkštiklis: 95 proc. jo sudaro omega-3 riebiosios rūgštys. Be to, migdolų aliejus ramina lūpų odą bei padeda pagerinti jos būklę.
  • Ricinų aliejus apsaugo nuo išsausėjimo ir šerpetojimo, suminkština lūpas.
  • Simondsijų (jojobos) aliejus veikia panašiai, kaip ir kokosų.
  • Sviestmedžio (taukmedžio) sviestas nuo šalčio puikiai apsaugo ne tik lūpas, bet ir veido odą. Tai raminanti ir drėkinanti, gijimo procesus paskatinanti, plius, natūrali medžiaga.
  • Vitaminas E ne tik gerai drėkina, bet ir pasižymi antioksidaciniu poveikiu.

Įpročiai, labiausiai kenkiantys lūpų grožiui

  • Lūpų laižymas. Vienas žalingiausių įpročių – lūpų laižymas, ypatingai šaltu oru būnant lauke. Drėgna oda geriau traukia šaltį, todėl lūpų oda nušąla ir suskeldėja.
  • Lūpų kandžiojimas, odelių kramtymas. Šie įpročiai, kaip ir, pavyzdžiui, nagų kramtymas, susiję su nerimo ir įtampos malšinimu. Kandžiojant lūpas, kramtant odeles pažeidžiama gleivinė, o gijimo procesai sulėtėja, todėl šiuos neigiamus įpročius pamirškite. Jei lūpos apšerpetojusios, geriau naudokite specialų šveitiklį, o po to lūpas gausiai patepkite balzamu. 

Profilaktinės priemonės, padėsiančios išsaugoti lūpų grožį

  • Gerkite daugiau vandens. Nei oda, nei lūpos niekada nebus gražios, jei drėkinsite jas tik iš išorės. Todėl kasdien būtina išgerti bent apie 1,5–2 litrus skysčių.
  • Naudokite oro drėkintuvą. Odą, neišskiriant ir lūpų, išsausina šildomas bei kondicionuojamas patalpų oras, todėl naudokite oro drėkintuvą.
  • Sveikai maitinkitės. Išsaugoti gražias, sveikas lūpas padės tinkama mityba, tad valgykite daugiau vaisių daržovių, ypač lapinių, jautienos, žuvies, viso grūdo dalių, pieno produktų, kiaušinių. Lūpų grožį puoselėsite, jei kasdieniame racione bus pakankamai A ir B grupės vitaminų.

Žiemą, kai turime daugiau laisvo laiko ir daugiau jo praleidžiame patalpose, pravartu pasirūpinti ir veido bei kūno oda. Veido odai tikrus stebuklus daro hialurono serumas, o kūno linijas padailinti padės kokybiškas anticeliulitinis kremas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *