Naminių gyvūnų mityba – viena jautriausių temų. Dažnas šeimininkas nežino, kada laikas keisti augintinio ėdalą arba kokia maisto rūšis yra pati tinkamiausia. Tai kokie tie atvejai, su kuriais susiduria dažnas gyvūnų mylėtojas? Kokiomis situacijomis būtina, o kokiomis rekomenduojama keisti mitybos planą?

… kai gyvūnas yra sterilizuotas arba kastruotas?

Niekam ne paslaptis, jog mūsų augintiniai bent dalinai pasikeičia po kastracijos ar sterilizacijos. Kartais elgsenos pokyčiai sukelia šeimininkams nerimą ir kelia daug klausimų. Pavyzdžiui, ar situaciją pasikeistų, jei būtų pakeistas augintinio ėdalas? Egzistuoja viena bendra tiesa – po kastracijos ar sterilizacijos keisti gyvūno dietą nėra būtina. Nors tai nėra privalu, nereikėtų galvoti, jog specialus maistas negalėtų padėti su naujai atsiradusiomis problemomis. Patikimų gamintojų parduodamas maistas sterilizuotoms katėms pasižymi mažesniu kalorijų kiekiu (puikių pavyzdžių galima sutikti šioje nuorodoje: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/sausas-maistas/sausas-maistas-sterilizuotoms-katems). Tai ypač svarbu, kadangi dažna katė po procedūros tampa labiau sėsli, jai pasidaro sunkiau išlaikyti optimalų svorį. Be to, tokio maisto sudėtyje gausu ingredientų, saugančių šlapimo pūslę, kuri tampa pažeidžiamiausia gyvūno kūno dalimi.

… kai suprastėja gyvūno išvaizda?

Suprastėjus fizinei augintinio būklei, ne visada problema slypi mityboje. Atminkite, kad visų pirma logiškiausia išsiaiškinti, ar nėra trukdžių gyvūnui palaikyti tinkamą higieną. Dažnas šeimininkas mėgsta staiga pakeisti savo mažojo kompaniono mitybos planą. Tikslinga tai daryti pamažu, taip pat nedaryti greitų išvadų apie pasirinkimo kokybę. Taip yra todėl, kad gyvūnui priprasti prie naujo ėdalo reikia net kelių savaičių. Jei esate įsitikinę, kad reguliariai šukuojate savo augintinį, jo aplinka ir daiktai pasižymi švara, apsilankykite pas veterinarą. Šis įvertins, ar problema slypi mityboje, ar kur kitur. Taip išvengsite dar didesnių nesusipratimų. 

… kai gyvūnas turi alergiją?

Būtent pakitusi gyvūno odos ar kailio išvaizda gali indikuoti, jog šis galimai yra kažkam alergiškas. Pastebėta, kad šunų tarpe alergija dažniausiai išsivysto baltyminės kilmės produktams – pieno ar mėsos gaminiams. Žinoma, pasitaiko nemažai atvejų, kai grūdinės kilmės ingredientai pakiša koją. Natūralu, kad alergiją turintis gyvūnas negali pasitenkinti gyvenimu išlaikydamas tą pačią, varginančią dietą. Šioms problemoms išskirtinai spręsti yra kuriami specialūs ėdalo pasirinkimai – idealiausias pavyzdis yra begrūdis šunų maistas. Keisdami maisto variantus toliau stebėkite savo augintinį dėl alergijos požymių. Kenčiantis gyvūnas turi problemų su virškinimu, jam aiškiai niežti kūną ar specifinę vietą, jis dažnai čiaudi.

… kai gyvūnas pasiekia senatvę?

Keičiantis mūsų naminių gyvūnų gyvenimo etapams dažnai sutrinkame – kaip dabar elgtis su savo augintiniu? Ar reikia keisti jo dietos sumetimus? Iš esmės, ypatingos mitybos senatvę pasiekusiam augintiniui tikrai nereikia. Didelė dalis augintinių senjorų nugyvena laimingą ir pilnavertišką gyvenimą be jokių valgio pokyčių. Natūralu, pastebėjus elgsenos ar ant kūno atsiradusius pokyčius, rekomenduojama pasitarti su veterinaru. Tie gyvūnai, kurių dantys pasidaro daug silpnesni, labai vertina dažniau gaunamą šlapią maistą, kuris lengviau keliauja gomuriu. Tie, kurie maitina savo gyvūną sausu maistu, neturėtų nuliūsti. Šią rūšį sumaišius su vandeniu yra gaunamas be galo panašus į šlapią maistą rezultatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *