stiprintuvas

Garso stiprintuvas yra pats svarbiausias komponentas bet kokioje garso sistemoje – namų, automobilio, koncertų ir tt. Šiuo įrenginiu mes kontroliuojame daugelį garso parametrų ir galime išgauti norimo stiprumo garsą.

Ieškokite stirpintuvo su daugiau privalumų

Pasirinkti tinkamą stiprintuvą yra svarbų, nuo jo priklauso iš kokių įrenginių galėsime priimti signalą, ta gali būti kompiuteris, išmanus telefonas, įvairūs video leistuvai ar radijo imtuvai. Garso stiprintuvo signalą galime per duoti laidais arba bevieliu ryšiu į kolonėles arba ausines. Garso stiprintuvo galimybės yra didelės, nauji modeliai turi labai platų garso parametrų reguliavimo spektrą, žemų ir vidutinių dažnių skambesį ir garso virpesių kontūros reguliavimą. Kaip ir visi šiuolaikiniai įrenginiai, garso stiprintuvai kontroliuojami distancinio valdymo pultu, jį galite laikyti skirtingose namų vietose arba nešiotis su savimi. Taip pat yra galimybės naudoti savo išmanųjį telefoną vietoje nuotolinio valdymo pulto.

Ką sako techniniai parametrai?

Apie stiprintuvo kokybę galima labai daug sužinoti pažvelgus į specifikacijų sąrašą, tačiau rinktis reiktų pagal tai su kokiaias garsiakalbiais planuojate sujungti. Geriausio rezultato galite tikėtis jeigu garso stiprintuvą parinksite tokios galios, kad atitiktų kolonėlių varžą, galingumą ir jautrumą. Dauguma garsiakalbių varža yra 4-8 omai, tuo tarpu stirintuvai geriausią rezultatą gali parodyti prie 4-16 omų. Kolonėlių su maža varža nederėtų jungti su stiprintuvu kuriame šis parametras nustatyta dvigubai didesnis. Išvada yra tokia, norint turėti gerą neiškraipytą garsą esant bet kokiam garso lygiui, būtina kad įrenginių parametrai sutaptų. Norimo galingumo galite nesulaukti, jei tik nupirksite kuo galingesnį stiprintuvą nes tai visos sistemos subalansavimo klausimas. Daugiau informacijos galite gauti perskaitę sujungimo rekomendacijas naudojimo isntrukcijoje ir specializuotoje parduotuvėje, kurioje pirkote prekę.

Dauguma garso technikos  specialistų ginčijasi, kiek stiprintuvas turėtų būti galingesnis už kolonėles. Veni sako, užtenka 10 proc., kiti tikina, kad stiprintuvas turėtų būti bent trečdaliu galingesnis. Visi jie teisūs vienu aspektu, stiprintuvo garsiakalbiams tiekiama nuolatinė maksimali galia netūrėtų būti mažesnė nei garsiakalbio, nuolat didžiausiu galingumu veikiantis stiprintuvas gali sugadinti kolonėles ir galų gale sugesti pats. Galingumo rezervą reikia turėti kiekvienam stiprintuvui, atsiminkite tai rinkdamisi stiprintuvą savo namams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *