Nebūna tokių mechanizmų, kurie negenda. Tad visai tikėtinas dalykas, jog kada nors suges ir durų, automobilio ar seifo užrakto spyna. Mėginti ją pataisyti savo jėgomis geriau nė nepradėti, nes iš tokio taisymo galite turėti daugiau bėdos negu naudos.

Kokių prevencinių priemonių verta imtis, kad išvengtume galimų spynos gedimų ir ką daryti papuolus į bėdą?

Kad nestrigtų durų užraktas su cilindro formos užraktu, verta jį nuolat gerai išvalyti su specialiu šepetėliu nuo dulkių. Spynų specialistai pataria reguliariai su alyva sutepti durų užraktus, prevenciniais tikslais tinka naudoti ir grafito milteliai. O atsidūrus nepavydėtinoje situacijoje, vis dėlto reikėtų save įtikinti , jog spynų taisymas – tai visai gera išeitis, tada, kai to reikalo imasi savo darbą gerai išmanantis specialistas.

Kodėl geriau pačiam savarankiškai nesiimti taisyti sugedusios spynos?

Nemanykite, jog spynų taisymas – tai juokų darbas, kurio gali imtis bet kas. O iš tikrųjų tai yra labai rimtas reikalas, nes remontuojant spyną nepakanka turėti vien tik beribes kantrybės atsargas, reples, atsuktuvą ar suraitytą sąvaržėlę, tam dar būtinai reikia ir solidaus atitinkamų žinių bagažo. Be jo vargu ar pavyks ką nors išmanyti apie spynų struktūrą ir tipus. Tad jeigu jums netrūksta išminties grūdo, tai nedvejodamas kreipsitės pagalbos į tikrą spynų meistrą. Priešingu atveju tik daugiau prisidarysite sau bėdos.

Kokios yra galimos spynų gedimo priežastys?

Kadangi nieko nėra amžino, tai ir durų spynos bėgant laikui pasensta, nusidėvi. Bet ne vien nusidėvėjimas būna jų gedimo priežastis. Spyną išvesti iš rikiuotės gali sąlygoti ir kitokios priežastys. Pavyzdžiui, jei spyną į duris sumontavo ne specialistas, tai ji greitai gali sugesti. Dar viena spynų gedimo priežastis – tai neteisingas jos naudojimas, jos priežiūros taisyklių nesilaikymas. Tiesa, gali būti, jog jums pakliuvo nekokybiška, prastos firmos pagaminta spyna. Spyna gali pasidaryti netinkama naudoti ir po avarinio atrakinimo arba po mėginimo įsilaužti į patalpas su visrakčiu. Jos gedimui įtakos gali turėti ir dideli temperatūros pasikeitimai. Priežasčių daug, tačiau visas jas įveikti ir nepriekaištingai suremontuoti spyną gali tik profesionalus meistras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *